Klasa okręgowa. Beniaminkowie postraszyli rutyniarzy

Piotr Szpak [email protected]
Piłkarze Stali II Stalowa Wola na inaugurację sezonu 2015/2016 rozgromili na własnym boisku drużynę Sanu Wrzwy. Marcin Radzimowski
Kurtyna wodna sposobem na upał w Stachach. Kamień rozłupany przez Słowianina Grębów. Rezerwy "Stalówki" bezlitosne dla osłabionego Sanu. Zdziary grały przez 89 minut w osłabieniu

Stal Gorzyce - Mokrzyszów Tarnobrzeg 3:1 (0:1)

Bramki: Leśniowski 47, Pietrucha 83, Świąder 85 Dziuba 36.

Stal: Paź - Dudek (46 Bernaś), Winiarski (20 Stawiarz), Syguła, Idec - Wierzgacz (68 Radzimowski), Falasa, Pietrucha, Korzonek (85 Pacholczak) - Sojecki I(60 Świąder), Leśniowski)

Mokrzyszów: Lasota - Stala I, Guściora, Stępień, Malicki - Farian (73 Rzepiela), Róg (80 Jajko), Mieszkowicz (60 Mrozik, Bożek - Dziuba (75 Zasadni), Kułaga (82 Brania).

Sędziował: Łukasz Kijak ze Stalowekj Woli. Widzów: 150.

Tak jak wszędzie tak i w Gorzycach piłkarze obu drużyn zmagali się z potwornym upałem. Pierwsi gola strzelili raczej niespodziewanie goście i zapachniało sporą niespodzianką, bo to właśnie gorzyczanie byli faworytem spotkania i to właśnie faworyt rozpoczął drugą połowę od mocnego uderzenia szybko doprowadzając do wyrównania. Później minuty biegły, a gole nie padały. Kiedy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów najpierw Pietrucha, a następnie Świąder trafili do siatki graczy popularnego "Meksyku".

Olimpia Solo Pysznica - Klub Piłkarski Zarzecze 1:1 (1:0)

Bramki: Mulawka 3 - Ł. Kobylarz 86.

Olimpia Solo: Michalak - Szado I, Socha, Dziura, Tabaka - Urbanik, Bajgierowicz (70 Sobiło), Skiba, Gielar - Mulawka (60 Tofil), Kozłowski I.

Zarzecze: Kielarski - Wołoszyn (89 Szoja), Chudzik, R. Kozyra, Małek - Dul, Dudek, D. Kobylarz, Zelek (46 Sz. Kozyra) - Ł. Kobylarz, Szuba (88 Wytrzęś).

Sędziował: Mariusz Myszka ze Stalowej Woli. Widzów: 150.

Żółte kartki: Kozłowski, Szado.

Gracze beniaminka z Zarzecza wyszli na mecz nieco wystraszeni i gospodarze szybko to wykorzystali. Później obie drużyny miały okazje do zdobycia goli.

- Mimo upału mecz był szybki i stał na dobrym poziomie - mówił nam prezes klubu z Zarzecza Stanisław Powęska.
Po zmianie stron goście śmielej zaatakowali i zasłużenie doprowadzili do wyrównania.

Przyjezdni mieli nawet szansę na odniesienie zwycięstwa, ale w 88 minucie będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy Wołoszyn trafił w boczną siatkę.

Sokół Kamień - Słowianin Grębów 1:6 (1:3)

Bramki: Sobiło 9 - Wilk 6, samobójcza 10, Rutyna 43, Krasoń 58, Szczepański 82, Rożek 87.

Sokół: Nosal - Szarowski, G. Słonina I, P. Słonina, Micek - Sobiło, Piróg, Bednarz, Olko - Ł. Socha, M. Socha (20 Wąsik, 70 Cholewa).

Słowianin: Kozieł - Rzepiela, Kozioł, Kułaczkowski I, Krasoń, Telka (85 Rędzia), Drabik, Rożek, Wilk (83 Janeczko) - Stąporski (80 Szczepański), Rutyna (70 Dul).

Sędziował: Wojciech Wolan z Tarnobrzega. Widzów: 120.

Goście szybko objęli prowadzenie, ale wyrównanie padło równie szybko. Na strzał z 40 metrów zdecydował się Piotr Soboło, a mocno bita piłka zaskoczyła Pawła Kozieła. Miejscowi z remisu cieszyli się tylko minutę, bowiem szybko trafili do bramki, tyle, że do swojej. Przed przerwę na 3:1 podwyższył Szymon Rutyna. Po zmianie stron przewaga grębowian była już bardzo wyraźna.

Stal II Stalowa Wola - San Wrzawy 6:0 (2:0)

Bramki: Łyp 2, Szcześniak 10, Kochowski 55, K. Bąk 75, Kazio 80, Cesnyka 80.

Debiut Dariusza Michalaka w roli trenera drugiej drużyny Stali wypadł bardzo okazale. Choć wystawił on do gry juniorów i juniorów młodszych to jedynym znakiem zapytania w tym spotkaniu były tylko rozmiary zwycięstwa rezerw.

Transdżwig Stale - Wisan Skopanie 2:1 (2:1)

Bramki: Rączkowski 23, Kamianiarz 25 - W. Lis 30.

Na brawa zasłużyli działacze klubu ze Stalówk, którzy podczas upałów by przyjśc kibicom i zawodnikom z pomocą obok ławek rezerwowych ustawii kurtyny wodne. Piłkarze Transdźwigu odwdzieczyli się na to i po bardzo dobrej grze pokonali solidnie prezentującego się rywala.

W pozostałych spotkaniach: Unia Skowierzyn - Jeziorak Chwałowice 1:2 (0:1), Myszka 81 - Koczwara 39, Jędrzejewski 70; Pogoń Leżajsk - Orzeł Rudnik 4:1 (2:0), Gąsiorowski dla Orła; LZS Zdziary - Unia Nowa Sarzyna 1:4 (0:2), Wojtas 48 - Gnatek 25,80, Sobota 35 , Florek 65.

1. Stal II Stalowa Wola 1 3 6-0 1 0 0
2. Słowianin Grębów 1 3 6-1 1 0 0
Pogoń Leżajsk 1 3 4-1 1 0 0
Unia Nowa Sarzyna 1 3 4-1 1 0 0
5. Stal Gorzyce 1 3 3-1 1 0 0
6. Jeziorak Chwałowice 1 3 2-1 1 0 0
Transdźwig Stale 1 3 2-1 1 0 0
8. Olimpia Solo Pysznica 1 1 1-1 0 1 0