Komplet zwycięstw Polaków w grupie! Czarnogóra bez szans!

OPRAC.: Filip Bares
Sylwia Dabrowa
Na zakończenie zmagań w grupie C mistrzostw Europy polscy siatkarze, pewni awansu do 1/8 finału, pokonali w Skopje Czarnogórę 3:0 (25:14, 25:11, 25:12) i z kompletem zwycięstw awansowali do kolejnej fazy turnieju.

Polska - Czarnogóra. Przebieg meczu

Udany początek meczu dla podopiecznych Nikoli Grbicia. Czarnogórcy wygrali pierwszą piłkę spotkania, ale to Biało-Czerwoni kontrolowali przebieg partii. Szybko odskoczyli rywalom na 4-punktowe prowadzenie (6:2) i do końca seta tylko powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali aż 11. "oczkami" - 25:14.

Dominacja Biało-Czerwonych trwała w drugim secie. Po 11 piłkach Polacy prowadzili już 9-punktami (11:2), a partię wygrali aż 14. (25:11). Rywale nie mają żadnej odpowiedzi.

Trzeci set był już być formalnością. Polacy wygrali pierwsze sześć piłek czym totalnie zdemoralizowali rywali. Seta zgarnęli 25:12.

Polska na Eurovolley 2023

Podopieczni trenera Nikoli Grbica, liderzy światowego rankingu, zajęli pierwszą pozycję w grupie C z kompletem zwycięstw i zaledwie jednym straconym setem - w spotkaniu z Holandią. Czarnogóra, 42. zespół w rankingu FIVB, w zmaganiach w Macedonii Północnej pokonała tylko 3:1 Danię, a przegrała 0:3 z gospodarzami, Holandią i Czechami.

Polacy w XXI wieku mierzyli się z Czarnogórą trzykrotnie. W 2019 roku w europejskim czempionacie biało-czerwoni wygrali 3:0, natomiast w 2014 roku w Lidze Europejskiej polska kadra B dwukrotnie przegrała 2:3 i 1:3.

Cztery najlepsze zespoły z grupy awansowały do 1/8 finału. Na pierwszą część fazy pucharowej polska kadra przeniesie się do włoskiego Bari. Turniej, rozgrywany w czterech krajach: Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej i Izraelu, potrwa do 16 września. Spotkania o medale odbędą się w Rzymie.