Na Podkarpaciu rozbito grupę przestępczą handlującą...

  Na Podkarpaciu rozbito grupę przestępczą handlującą luksusowymi autami

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ojciec i syn (na zdjęciu) według ustaleń kierowali grupą
  1/4
  przejdź do galerii

  Ojciec i syn (na zdjęciu) według ustaleń kierowali grupą ©Policja

  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali ojca i syna, podejrzanych o kierowanie grupą przestępczą czerpiącą zyski z handlu luksusowymi samochodami, których wartość rażąco zaniżano w deklaracjach celnych.
  - Ta sprawa miała swój początek w sierpniu ubiegłego roku. W Urzędzie Celnym w Przemyślu złożono ponad 30 deklaracji celnych dotyczących zakupionych poza granicami Polski luksusowych samochodów. Okazało się, że podobne deklaracje wpłynęły też do innych organów celnych na terenie kraju - informuje komisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. - Składający deklarację sami wskazywali wartość pojazdów, na podstawie której wyliczany był podatek akcyzowy. Te wartości były rażąco zaniżone, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

  By wyjaśnić ten przestępczy proceder powołano grupę, w skład której wchodzili policjanci i funkcjonariusze służby celno-skarbowej. Ustalono, że luksusowe auta sprowadzane z krajów Unii Europejskiej miały wartość sięgającą kilkuset tysięcy złotych. W dokumentach celnych były zgłaszane jako auta uszkodzone, o wartości kilku tysięcy złotych. Od tej ceny płacono podatki.

  - 22 z 31 pojazdów zostały zarejestrowane w wydziałach komunikacji przez osoby fizyczne oraz podmioty gospodarcze - tak zwane „słupy”. Potem, samochody po atrakcyjnej cenie były odsprzedawane nabywcom - dodaje rzecznik policji.

  Na czele rozbitej grupy (na arzie zatrzymano 7 osób) stali dwaj mieszkańcy województwa lubuskiego. Przypuszczano, że mężczyźni mogą posiadać broń, dlatego w działania zaangażowani zostali policyjni antyterroryści z Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 52-letniego ojca i jego 28-letniego syna. W domu należącym do członka ich rodziny, na strychu, policjanci zabezpieczyli blisko 2 miliony złotych. Sprawa jest rozwojowa.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Info z Polski - przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia


  (Źródło: vivi24)

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo