Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lato z Radiem w Stalowej Woli przyciągnęło mieszkańców na piknik

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Tłumy mieszkańców skorzystały z oferty pikniku na stadionie, z jaką przyjechała mistyczna audycja Radio z Radiem
Tłumy mieszkańców skorzystały z oferty pikniku na stadionie, z jaką przyjechała mistyczna audycja Radio z Radiem Zdzisław Surowaniec
Od wczesnych godzin porannych w Stalowej Woli gościła w niedzielę ekipa "Lata z Radiem", audycji nadawanej latem w Programie I Polskiego Radia.

Niedziela, 14 sierpnia upłynęła Polskiemu Radiu na falach eteru ze Stalowej Woli, na przemian z "Polką Dziadek", zapowiadającą letnią audycję w sześciu różnych językach: polskim, rosyjskim, niemieckim, czeskim, francuskim i angielskim.

O mieście do południa opowiadali w Parku Miejskim między innymi przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj, kierownik artystyczny zespołu Lasowiacy i Mali Lasowiacy Marek Zaremba, Marek Wiatrowicz z Muzeum Regionalnego oraz Karolina Głogowska z Miejskiego Zakładu Komunalnego. Z gośćmi rozmawiali Sława Bieńczycka i Bogdan Sawicki.

Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj zachęcał między innymi do studiowania w Stalowej Woli na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Politechnice Rzeszowskiej: - Stworzyliśmy dla studentów jedną z najnowocześniejszych baz edukacyjnych, naukowych. Już od pierwszego roku studiów uczelnie chętnie współpracują z lokalnym biznesem, przedsiębiorcami, mając perspektywy na zatrudnienie. Radny wspominał także o stypendium od prezydenta w wysokości 300 złotych. Wspominał o Hucie Stalowa Wola, szlakach dla rowerzystów i zabytkach architektury drewnianej.

Marek Zaremba nazwał zespoły Lasowiaków "kuźnią talentów". - Jako choreograf, moi wychowankowie, bo jestem najdłużej pracującym choreografem, przeszło 35 lat, tańczą w zespołach zawodowych, w Mazowszu, w Śląsku, w reprezentacyjnym zespole Wojska Polskiego. Niektórzy wybrali taniec towarzyski czy aktorstwo.

Marek Wiatrowicz z Muzeum Regionalnego zaprezentował słuchaczom pierścień ze stali ze wzorem zaczerpniętym z budynku Dyrekcji Gereneralnej HSW, który nosić mają prawo pierwsi potomkowie mieszkańców Stalowej Woli. Opowiadał jak nasze miasto powstawało, nawiązał też do tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego i Zakładów Południowych: - Za rok obchodzimy rocznicę COP - powiedział. Władze tych miast nawiązały ze sobą kontakt, chcą zorganizować piękne obchody, których kulminacja odbędzie się w Stalowej Woli w październiku.

O Stalowej Woli - mieście rowerów opowiadała Karolina Głogowska, nawiązując do przeszłości, jak to pracownicy Zakładów Południowych dojeżdżali rowerami do pracy: - Rowery są w nasz pejzaż niejako wtopione. Staramy się iść tym tropem. Od kwietnia tego roku nasze miasto ma system roweru miejskiego.

Powstało sześć stacji rowerowych, z których mogą korzystać mieszkańcy i turyści. Gość radia wspominała także o drzewku solarnym, które zostanie mieszkańcom zaprezentowane we wrześniu tego roku.

Od godziny 16:00 Lato z Radiem przeniosło się na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Hutniczej: - Przywozimy do was cząstkę radia, żebyście mogli zobaczyć jak pracujemy. Oprócz tego przywieźliśmy dobry humor i znanych artystów - mówił Marcin Kusy.

Lato z Radiem gości w Stalowej Woli po raz drugi. W tym roku jako pierwsi zaprezentowała się na scenie "Arka Nowego". Po nich koncert zespołu "Maleo Reggae Rockers", "T.Love" oraz Ewa Farna. Impreza zakończy się o godzinie 23:00 pokazem sztucznych ogni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie