Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Leśne, spadziowe i... nawłociowe. Bojanów zorganizował po raz szósty Dni Miodu i gminne dożynki

Zdzisław SUROWANIEC
Na straganach wyroby oferowali pszczelarze z gminy Bojanów i zaproszeni producenci miodu z innych okolic.
Na straganach wyroby oferowali pszczelarze z gminy Bojanów i zaproszeni producenci miodu z innych okolic. Zdzisław Surowaniec
Bojanów - gmina w powiecie stalowowolskim - jest już kojarzona z miodem. Po raz szósty odbyły się tu Dni Miodu, połączone z gminnymi dożynkami. Jak przed rokiem i dwoma laty pogoda dopisała i skwar lał się z nieba.
Wójt Sławomir Serafin przyjmuje dary dożynkowe od starostów Bogusławy Janiec i Jana Kudłacika.
Wójt Sławomir Serafin przyjmuje dary dożynkowe od starostów Bogusławy Janiec i Jana Kudłacika. Zdzisław Surowaniec

Wójt Sławomir Serafin przyjmuje dary dożynkowe od starostów Bogusławy Janiec i Jana Kudłacika.
(fot. Zdzisław Surowaniec)

Pogoda w niedzielę była wspaniała, żadna chmurka nie przesuwała się po błękitnym niebie. Po mszy świętej w kaplicy w Bojanowie, korowód dożynkowy z dwunastoma grupami wieńcowymi przeszedł na stadion przy parku.

WIEŃCE W SŁOŃCU

Dęta orkiestra Gminnego Ośrodka Kultury poprowadziła korowód do sceny, gdzie wieńce zostały ustawione w pełnym słońcu. Tu na estradzie wójt Sławomir Serafin odebrał dary od starostów dożynek, którymi w tym roku byli Bogusława Janiec i Jan Kudłacik.
Wójt miał krótkie przemówienie, powiedział, że dożynki czy inaczej Święto Dziękczynienia, Święto Chleba, to czas radości i podziękowania Bogu za zebrane plony z ciężkiej pracy na roli. - Niech dzisiejsza uroczystość rozpocznie czas świętowania rolników i pszczelarzy, a w ślad za nimi również nas wszystkich, niech rozpocznie zasłużony i oczekiwany odpoczynek po ciężkiej pracy - powiedział.

MIEJSCOWI PSZCZELARZE

- Ze swej strony pragnę podziękować rolnikom i pszczelarzom za ich codzienny trud. Za to, że na naszym codziennym stole jest chleb i miód - usłyszeli rolnicy od wójta. I zaczęły się występy, z udziałem takich zespołów jak miejscowe "Bąble" z Przyszowa.
Na straganach wyroby oferowali pszczelarze z gminy i zaproszeni producenci miodu z innych okolic. Było w czym wybierać, można je było kosztować zanurzając w miodzie kawałek wafla. Były miody nektarowe - ciemny miód gryczany, miody leśne, spadziowe i wielokwiatowe oraz nawłociowy. - To z kwiatów kwitnących o tej porze - wyjaśnił sprzedawca. Były nalewki na miodach i ciasta miodowe.

MIODEM SŁODZONE

Jak co roku przeprowadzony został konkurs kulinarny na "Produkt Miodem Słodzony". Wydarzenie jest współfinansowane ze środków unijnych, z programu realizowanego przez Stowarzyszenie "Lasowiacka Grupa Działania". Stragany mieli wytwórcy ozdób i było w czym wybierać. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchanych konstrukcjach.
Przed rokiem gwiazdami imprezy byli zespół Akcent i Zenek Martynik, Andrzej Rybiński i Norbi. W tym roku wystąpili Krystyna Giżowska i Bogdan Borowski - twórca przeboju "O tobie kochana". Imprezę zakończyła dyskoteka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie