Liga Mistrzyń. Pierwszy krok Siarki do finału. Linz ograny!

Damian Wiśniewski
Elizabeta Samara wygrała kluczowy w perspektywie całego meczu pojedynek.
Elizabeta Samara wygrała kluczowy w perspektywie całego meczu pojedynek. Marcin Radzimowski
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg jest już tylko o krok od wielkiego finału tej edycji Ligi Mistrzyń! Dzisiaj podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały Linz AG Froschberg 3:1 i do rewanżu podejdą z solidną przewagą!

Jako pierwsza do gry tego popołudnia ruszyła Li Qian, mając za rywalkę Wai Yam Minnie Soo z Hongkongu.

Reprezentantka Polski zaczęła bardzo dobrze, choć w pierwszym secie na moment zgubiła koncentrację. Prowadząc w pewnym momencie 10:6 dała się dogonić rywalce i ostatecznie przegrała tę partię na przewagi.

Kolejne sety pokazały jednak, że w przeciągu całego pojedynku tych dwóch zawodniczek zwycięstwo należy się popularnej "Małej". Tenisistka Siarki wygrała dwa razy do sześciu i raz do trzech.

Następnie do stołu podeszły Linda Bergström oraz Han Ying i Szwedka pokazała, dlaczego się jej obawiano przed tym spotkaniem. Bergström pewnie pokonała Han Ying w trzech setach nie pozostawiając złudzeń, co do tego, komu należy się wygrana.

Prawdziwym widowiskiem był za to pojedynek Elizabety Samary z Sofią Polcanovą, która przed meczem była wskazywana na najtrudniejszą przeciwniczkę dla zespołu mistrzyń Polski z Tarnobrzega.

Obie panie stoczyły kapitalny, pięciosetowy mecz. Do pewnego momentu na zmianę wygrywały kolejne sety, ale ostatecznie w dwóch ostatnich zwyciężyła Samara. Dzięki temu wyprowadziła Siarkę na prowadzenie 2:1, kluczowe w perspektywie całego meczu.

Czwarty i decydujący o całym wyniku pojedynek możemy nazwać egzekucją.

Do gry przystąpiły Wai Yam Minnie Soo z Lonzu oraz Han Ying z zespołu Siarki. Zawodniczka z Tarnobrzega nie dała rywalce najmniejszych szans, równą walkę obie tenisistki nawiązały tylko w pierwszym secie. W następnych dwóch Han Ying straciła tylko cztery punkty! W ostatnim, wygranym do jednego, widać było frustrację Soo, która nie była w stanie choćby w najmniejszy sposób zagrozić reprezentantce Niemiec.

Enea Siarka wygrała całe spotkanie 3:1 i osiągnęła dokładnie taką samą przewagę, jak w pierwszym meczu ze Sportingiem Club de Portugal w fazie ćwierćfinałowej.

Rewanż zostanie rozegrany w Tarnobrzegu, w piątek 22. marca. Początek spotkania o godzinie 18., transmisję z niego przeprowadzi ogólnodostępna stacja TVP Sport.

W drugim półfinale TTC Berlin Eastside wygrał u siebie 3:2 z Dr. Časl Zagrzeb.

LINZ AG Froschberg - KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 1:3

Wai Yam Minnie Soo - Li Qian 1:3 (14:12, 6:11, 6:11, 3:11
Linda Bergström - Han Ying 3:0 (11:9, 11:7, 11:6)
Sofia Polcanova - Elizabeta Samara 2:3 (11:6, 7:11, 11:6, 9:11, 6:11)
Wai Yam Minnie Soo - Han Ying 0:3 (7:11, 3:11, 1:11)