Lilly May Niezabitowska ze złotym medalem Olimpiady Młodzieży (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg
Zawodniczka Jacht Klubu Tarnobrzeg, Lilly May Niezabitowska, zdobyła złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

To ogromny sukces dla reprezentantki tarnobrzeskiego klubu żeglarskiego.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się w Sławie w województwie lubuskim. Niezabitowska natomiast okazała się być najlepszą w całej stawce po trzech dniach regat w klasie 4.7. Oprócz niej tarnobrzeski klub reprezentowały również Aleksandra Bobula oraz Aleksandra Mac.

W tym roku podczas olimpiady wystartować mogło jedynie 25 najlepszych zawodniczek. Najściślejsze grono zostało wyłonione podczas trzech turniejów eliminacyjnych. W Warszawie, w Pucku oraz w Gdyni.

Lilly May Niezabitowska wygrała ze zdobyczą 19 punktów. 12. miejsce w zawodach zajęła natomiast Aleksandra Bobula (82 punkty) a 14, lokata padła łupem Aleksandry Mac (91).

Wcześniej był brąz

Kilka tygodni wcześniej złota medalistka z zawodów w Sławie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w tej samej klasie.

Od 29 do 31.07.2019 roku trwały w Gdyni Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w żeglarskich sprintach w klasie Laser 4.7. Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg oraz Podkarpacie reprezentowały dwie zawodniczki: Lilly May Niezabitowska i Aleksandra Bobula.

W Mistrzostwach Polski brało udział 10 zawodniczek z kraju, które przeszły przez sito eliminacji, w których startowało około 40 chętnych do zdobycia medalu mistrzowskiego.

Przez dwa dni regat rozegrano 9 wyścigów w zmiennych warunkach wietrznych. Po pierwszym dniu regat po sześciu wyścigach na prowadzeniu była nasza reprezentantka Lilly May Niezabitowska a ósme miejsce zajmowała Aleksandra Bobula.

Ostatni wyścig zadecydował o przegranym złotym medalu przez Lilly May której kompletnie nie wyszedł start i ostatecznie spadła na trzecie miejsce, Aleksandra Bobula po dziewięciu wyścigach zajęła siódme miejsce.