Odnowią drogę wyjazdową z Jeziora Tarnobrzeskiego?

  Odnowią drogę wyjazdową z Jeziora Tarnobrzeskiego?

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przed sezonem na drogę zostanie wysypany destrukt

  Przed sezonem na drogę zostanie wysypany destrukt ©Klaudia Tajs

  Władze Tarnobrzega mają nowy pomysł na tymczasowe odnowienie ulicy Kajmowskiej, drogi wyjazdowej z Jeziora Tarnobrzeskiego w kierunku Wisłostrady. Pomysł ten pozwoli wyrównać dziurawą jak szwajcarski ser nawierzchnię i ograniczyć pylenie, które w sezonie wypoczynkowym zarówno dla kierowców, jak i pieszych jest trudne do zniesienia.
  Przed sezonem na drogę zostanie wysypany destrukt

  Przed sezonem na drogę zostanie wysypany destrukt ©Klaudia Tajs

  ZOBACZ TAKŻE:
  Francuzka wyłudziła równowartość ponad 200 tys. zł oszukując na "czarne euro"


  (Dostawca: x-news)


  Rozwiązanie tymczasowe


  Będzie to tymczasowe odnowienie nawierzchni, bo jak przypomina Grzegorz Kiełb, prezydent Tarnobrzega zgodnie z planem miejscowym droga prowadzi inną trasą. - Mamy zupełnie inne przebiegi dróg, dlatego w tym momencie byłoby to wyrzucanie pieniędzy w błoto - zastrzega prezydent Grzegorz Kiełb.

  Władze miasta ubiegają się o gruntowne wyremontowanie nawierzchni ulicy Kajmowskiej i innych dróg wokół Jeziora Tarnobrzeskiego z programów pozabudżetowych, dlatego obecnie nawierzchnię drogi należy zabezpieczyć w sposób tymczasowy.

  Położą destrukt

  Nowość, która pozwoli zabezpieczyć ulicę Kajmowską, o której mówią władze miasta to destrukt. To rozkruszony materiał ze starych nawierzchni asfaltowych. Obecnie nawierzchnie ściągane są na ulicy Kopernika, gdzie prowadzony jest gruntowny remont. - Miesza się ten destrukt z mieszanką dodatkową i wysypuje się go - tłumaczy Grzegorz Kiełb. - On się utwardza i robi się twarda bryła. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie kurzenia się, jak przy obecnej nawierzchni.

  Nowa nawierzchnia dopiero przed sezonem

  Nowa nawierzchnia z destruktu zostanie wyłożona na ulicę Kajmowską jeszcze przed sezonem turystycznym. Niestety prace nie będą przeprowadzone przed Dniami Tarnobrzega, które odbędą się trzeciego i czwartego czerwca nad Jeziorem Tarnobrzeskim.
  W ubiegłym roku, w turystycznym sezonie, w upalne dni, kiedy kurz był najbardziej odczuwalny nawierzchnię ulicy Kajmowskiej polewały samochody z wodą. Było to rozwiązanie krótkotrwałe.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY