Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Narodowe Święto Niepodległości w Pysznicy. Była msza święta, śpewanie pieśni, hymn, zapłonęło Ognisko Patriotyzmu. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Dom Kultury w Pysznicy
W sobotę 11 listopada w Pysznicy (powiat stalowowolski), podobnie jak w całym kraju, uroczyście świętowano 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości w Pysznicy

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele parafialnym w Pysznicy, którą koncelebrowali księża z wszystkich parafii z terenu Gminy Pysznica. W uroczystości wzięli udział wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz, zastępca wójta gminy Pysznica Witold Pietroniec, Przewodniczący Rady Gminy Pysznica Krzysztof Skrzypek oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Pysznica Zygmunt Cholewiński wraz z radnymi, Radny Powiatu Stalowowolskiego Józef Gorczyca, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Stalowej Woli Leszek Zieliński, Kierownik Posterunku Policji w Pysznicy Marek Bieniek, Grupa Rekonstrukcyjna Żołnierzy Wojska Polskiego „Wrzesień 1939”, Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Publicznych Szkół Podstawowych z terenu Gminy Pysznica, harcerze z 17 WDH „Boanerges” z Pysznicy wraz z opiekunem księdzem Mateuszem Bajakiem oraz harcerki z 9 Jastkowskiej Drużyny Harcerek "Błyskawica", dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcy.

Po zakończeniu Eucharystii przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych złożyli wieńce pod krzyżem na przykościelnym placu. Następnie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik świętego Floriana, gdzie miało miejsce podniesienie flagi na maszt i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy Domu Kultury w Pysznicy.

Przy płonącym ognisku wspólnie z żołnierzami z Grupy Rekonstrukcyjnej, przy akompaniamencie Edwarda Horoszki, wszyscy zebrani zaśpiewali pieśni patriotyczne, które przez lata łączyły nas Polaków i po dziś dzień są bliskie naszym sercom. Historię powstania pieśni przybliżyli Magdalena Wielgocka oraz Grzegorz Węglarz – Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy. Na zakończenie uroczystych obchodów uczestnicy mogli posilić się ciepłym posiłkiem.

"Dziękujemy Dyrekcji PSP w Pysznicy Pani Teresie Mierzwie i paniom z kuchni szkolnej za posiłek oraz paniom z KGW Kobiety Kobietom z Pysznicy za wydanie go uczestnikom uroczystości. Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli, aby świętować razem z nami to tak ważne dla nas wszystkich święto" - napisano na profilu facebookowym Domu Kultury w Pysznicy.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie