Natalia Partyka zagra o złoto, a Karolina Pęk o brąz

Grzegorz Lipiec
Natalia Partyka, była zawodniczka SPAR-Zamku Tarnobrzeg jest w finale paraolimpiady. ITTF
Możliwe medale Igrzysk Paraolimpijskich przy stole tenisowym

Weekend przyniósł kolejne medale dla Polaków podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Życiowy sukces odniósł Wojciech Makowski, niewidomy pływak z Kielc. Na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro wywalczył srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym! W piątkowych eliminacjach popłynął najszybciej (1.09,40 sekundy). W finale kielczanin popłynął jeszcze lepiej. Uzyskał świetny czas 1.08,28 (to jego rekord życiowy i rekord Polski w tej kategorii), ale triumfował Ukrainiec Dmitro Zalewski, który wynikiem 1.06,66 poprawił rekord świata w kategorii S11.

Blisko medalu jest tarnobrzeżanka Karolina Pęk (IKS Jezioro Tarnobrzeg). W tenisie stołowym w klasie 9 odniosła trzy zwycięstwa i zajęła pierwsze miejsce w grupie B. Pokonała 3:0 Niemkę Lene Kramm, 3:2 Chinkę Xiong Guiyan i 3:1 zawodniczkę gospodarzy Danielle Rauen. W półfinale Karolina przegrała 2:3 (11-7, 6-11, 10-12, 11-7, 9-11) z Chinką Liu Meng. I zagra o brąz we wtorek z Brazylijką, Danielle Rauen. O finał w klasie 10 grała w niedzielę Natalia Partyka. I to skutecznie. Polka pokonała 3:2 (8-11, 12-10, 9-11, 11-1, 11-8) Brazylijkę Brunę Costę Alexander i we wtorek zagra w finale paraolimpijskim z Chinką Qian Yang.

Kolejny zawodnik IKS-u, Maciej Nalepka przegrała w 1/16 finału 0:3 z Chińczykiem Panfeng Feng i odpadł z turnieju. Krzysztof Żyłka w klasie 4 (wózki) ze względu na kontuzję szybko odpadł z turnieju.

Pływak z tarnobrzeskiej Integracji Jacek Czech w finale 100 metrów grzbietem w klasie S2 zajął siódme miejsce z czasem 2:17,08. Przed Polakiem jeszcze dwie szanse medalowe.