Niespodziewana "wpadka" siatkarek mieleckiej Stali

/PISZ/
Siatkarki mieleckiej Stali niespodziewanie przegrały z Centrostalem Bydgoszcz
Siatkarki mieleckiej Stali niespodziewanie przegrały z Centrostalem Bydgoszcz Fot. GC Nowiny
Po dwóch niespodziewanych zwycięstwach nad Dąbrową Górnicza i Budowlanymi Łódź siatkarki mieleckiej Stali w środowym meczu rozegranym w ramach czwartej kolejki Plus Ligi Kobiet uległy rywalkom z Bydgoszczy.

Stal Mielec - Centrostal Bydgoszcz 1:3 (23:25, 25:16, 17:25, 23:25).

Stal: D. Wilk, Pycia, Koczorowska, Sadowiska, Kwiatkowska, Ściurka - Durajczyk (libero), Gierak, Szpak, A. Wilk.
Centrostal: Mróz, Polak, Kuligowska, Naczk, Spicer, Leys - Kuehn-Jarek (libero), Pelc, Kowalkowska, Sawoczkina.

Sędziowali: Tomasz Flis i Maciej Kolendowski. Widzów 1500.
Półtora tysięczna publiczność przeżyła srogi zawód, bowiem spodziewano się nie tylko lepszej gry mielczanek, ale i zwycięstwa.

W pierwszy secie gospodynie przegrywały 14:18, kiedy trener Adam grabowski wprowadził do gry dwie rezerwowe, Paulinę Szpak oraz Ilonę Gierak. Te spisywały się bardzo dobrze i jakież było zdziwienie kibiców, kiedy przy stanie 19:19 szkoleniowiec Stali ściągnął z boiska tak Szpak jak i Gierak.

Bydgoszczanki z takiego prezentu skorzystały i seta wygrały. W drugiej partii gospodynie dominowały już bezdyskusyjnie, ale w trzecim secie swój popis rozpoczęła grająca w Centrostalu Amerykanka Charlotte Leys, która zresztą została wybrana najlepsza zawodniczką meczu. To ona poprowadziła siatkarki z nad Brdy do zwycięstwa. Czwarta partia rozpoczęła się pod prowadzenia przyjezdnych 4:1, ale na drugą przerwę techniczną drużyny zeszły przy stanie 16:15 dla Stali. Później już dominowały siatkarki z Bydgoszczy. Wiele emocji było w końcówce. Od stanu 20:24 gospodynie wyciągnęły na 23:24 bronią przy tym trzy meczbole, na więcej siatkarki Centrostalu już nie pozwoliły.

W innych meczach: Sandeco Wybrzeże TPS Rumia - Pronar ZETO Astwa AZS Białystok 0:3 (20:25, 23:25, 22:25), Impel Gwardia Wrocław - Atom Siatkówka S.A Trefl Sopot 2:3 (16:25, 25:23, 26:24, 20:25, 12:15), Aluprof Bielsko-Biała - Organika Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:22, 25:19), PBS Bank Muszynianka-Fakro Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:18).

1. Muszynianka 4 12 12:1
2. Trefl 4 11 12:2
3. Aluprof 4 9 9:5
4. Centrostal 4 9 9:6
5. Stal 4 6 7:7
6. Budowlani 4 6 7:7
7. Dąbrowa 4 3 5:10
8. Pronar 4 3 4:9