Orlen Beach Volley Tour PKO Stalowa Wola 2023. Rywalizowały gwiazdy piłki siatkowej światowego formatu. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Podczas rozgrywek były wielkie emocje. Zobaczcie zdjęcia >>>
Podczas rozgrywek były wielkie emocje. Zobaczcie zdjęcia >>>Zdzisław Surowaniec
Wielkie finały trwającego trzy dni Orlen Beach Volley Tour PKO Stalowa Wola 2023 czyli mistrzostw piłki siatkowej można było oglądać w Stalowej Woli w niedzielę, 18 czerwca.

Mecz Gwiazd piłki plażowej w Stalowej Woli

Rozegrany został Mecz Gwiazd, a wśród uczestników byli Mistrzowie Świata, Mistrzowie Europy, zawodnicy z czołowych klubów Plus Ligi, a także inni wyjątkowi goście, A jedną z tych osób był wybitny rozgrywający i wielokrotny reprezentant Polski - Paweł Zagumny!

Ale najważniejsze byli wyniki turnieju. Małgorzata Ciężkowska i Urszula Łunio zdobyły ostatni punkt w wielkim finale, pokonując parę Kaczmarek / Gierczyńska 2:0 (21:18, 21:18).

Pary na boisku piłki plażowej

Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska zdobyły srebrny medal turnieju. Para Tylutki Justyna / Kłoda Martyna pokonały po tie-breaku parę Kielak Julia / Kruczek Maja i zdobywają brązowy medal Orlen Beach

Natomiast litewska para Stankevičius Patrikas i Knašas Audrius w wielkim finale pokonali czeski duet Hadrava Jan / Dzavoronok Donovan 2:0 i to właśnie oni wygrywają wielki Orlen Beach. Ich mecz zakończył się wielką ulewą z piorunami i o pół godziny opóźniona została ceremonia wręczenia pucharów i szampanów.

Jan Hadrava, który ostatni sezon spędził w drużynie Jastrzębskiego Węgla i Donovan Dzavoronok, który na co dzień występuje w Włoskiej Serie A, zostali srebrnymi medalistami turnieju.

Brązowi medaliści zostali Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak. W "małym finale" pokonali parę Jędrzej / Brożyniak Piotr Janiak 2:0 (24:22).