PGE Turów Zgorzelec pewnie ogrywa Siarkę Jezioro Tarnobrzeg (zdjęcia)

Grzegorz Lipiec
J.T. Tiller (w białym stroju), skrzydłowy Siarki Jezioro Tarnobrzeg był najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy w sobotnim meczu z PGE Turowem Zgorzelec. Tiller rzucił 18 punktów, ale gospodarze i tak przegrali 59:77. Grzegorz Lipiec
W sobotę w Tarnobrzegu koszykarze miejscowej Siarki Jezioro przegrali z PGE Turów Zgorzelec 59:77.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 59:77 (20:23, 7:11, 24:19, 8:24)

Siarka Jezioro: Miller 15 (2x3, 5 as.), Corbett 2, Piechowicz 6 (5 zb.), Barycz 7, Doaks 7 (11 zb.) oraz Tiller 18 (3x3, 5 zb.), Karnowski 2, Rabka 2, Wyka.

PGE Turów: Gustas 21 (2x3, 5 zb., 4 as.), Jackson 6, Gabiński 2 (8 zb., 6 as.), Wysocki 20, Edwards 9 oraz Cel 7 (2x3), Moore 10 (2x3), Lauderdale 2, Kickert (5 zb.), Chyliński, Mielczarek, Jankowski.

PGE Turów Zgorzelec pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Tauron Basket Lidze. Tym razem zgorzelczanie poradzili sobie na wyjeździe z Siarką Jezioro Tarnobrzeg. Zwycięstwo było możliwe dzięki świetnie rozegranej ostatniej kwarcie spotkania, wygranej przez gości 24:8.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia PGE Turowa. John Edwards pokazał Wojciechowi Baryczowi oraz Nicchaeusowi Doaksowi, że strefa podkoszowa będzie należała do gości. Nie pomogła nawet szybka zmiana i wprowadzenie na parkiet Przemysława Karnowskiego, uzdolnionego centra wracającego do gry po kontuzji. "Na desce" rządzili Edwards, Michał Gabiński, wychowanek Stali Stalowa Wola oraz Konrad Wysocki. "Jeziorowcy" wyszli na prowadzenie w pierwszej kwarcie dzięki skutecznej grze Wendella Millera. Goście szybko opanowali sytuację i po dwóch celnych rzutach za trzy punkty Aarona Cela PGE prowadził 23:20. Drugie dziesięć minut to twarda obrona zarówno z jednej jak i drugiej strony. Lepiej rzutowo byli dysponowani goście i właśnie dlatego schodzili na przerwę z siedmiopunktową przewagą 34:27.

Trzecia kwarta rozbudziła nadzieję na końcowy sukces fenomenalnych tarnobrzeskich kibiców, którzy szczelnie wypełnili w sobotę halę Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ciągu dziesięciu minut dzięki skuteczności Millera (15 punktów), J.T. Tillera (18 punktów) oraz Doaksa "Jeziorowcy" zniwelowali przewagę gości do zaledwie dwóch punktów. Jednak w ostatnim fragmencie spotkania podopieczni Jacka Winnickiego niezawodnym egzekutorem okazał się być silny skrzydłowy Konrad Wysocki (20 punktów) oraz rozgrywający Giedrius Gustas (21 punktów).

W następnej, ósmej kolejce Tauron Basket Ligi, Siarka Jezioro zagra z AZS-em Koszalin. Spotkanie odbędzie się w środę, 2 listopada w Koszalinie. Początek przewidziano na godzinę 18.

Więcej o pojedynku Siarki Jezioro z PGE Turów przeczytają Państwo w poniedziałkowym sportowym dodatku do "Echa Dnia".