Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 4:3 w meczu drugiej ligi. Zielono-czarni wypadli z miejsc dających grę w barażach. Zobacz zdjęcia

Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola przegrała w Bytomiu. Więcej na kolejnych slajdach >>>
Stal Stalowa Wola przegrała w Bytomiu. Więcej na kolejnych slajdach >>>Karina Trojok / Dziennik Zachodni
W meczu 27. kolejki rozgrywek drugiej ligi Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe 3:4 z Polonią Bytom. Wypadła przez to z miejsc dających prawo do gry w barażach o awans.

Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 4:3 (2:2)
Bramki:
Lucjan Zieliński 12, Kamil Wojtyra 21, 48, 52 - Damian Urban 3, Damian Oko 41, Sebastian Strózik 85.
Polonia: Szymkowiak - Romanowski, Zieliński (85. Żagiel), Wojtyra (78. Wolny), Pochcioł, Krzemień (78. Ściślak), Stefański (58. Szmigiel), Steblecki (58. Andrzejczak), Gajda, Farbiszewski, Piekarski.
Stal: Smyłek - Zaucha (57. Mydlarz), Banach, Oko, Furtak, Urban (79. Wiktoruk), Soszyński (69. Klisiewicz), Sukiennicki, Imiela, Górski (57. Strózik), Chełmecki (57. Ziarko).
Żółte kartki: Romanowski, Pochcioł (Polonia)
Sędziował Paszkiewicz (Wrocław).

Zobacz zdjęcia:

Stal niedzielna zawody rozpoczęła wręcz idealnie. Już w drugiej minucie w pole karne zacentrował Adam Imiela, a akcję zielono-czarnych zamknął Damian Urban pakując futbolówkę z najbliższej odległości do siatki rywali. Drużyna z Podkarpacia po zaledwie kilkudziesięciu sekundach mogła stracić gola, lecz Kamil Wojtyra nie zdołał pokonać Mikołaja Smyłka, a dobitka Lucjana Zielińskiego została zablokowana. Wymieniona dwójka okazała się bardzo groźna w polu karnym Stali. W 12. minucie gry po błędzie w komunikacji z kilku metrów Smyłka pokonał Zieliński.

Po wyrównującym trafieniu gra się nieco wyrównała, Stal oddała dwa niecelne strzały na bramkę Polonii, lecz to gospodarze trafili po raz drugi. W 22. minucie mocno bita piłka w pole karne Stali, a tam akcję zamykał Wojtyra i strzałem z główki z kilku metrów wyprowadził Polonię na prowadzenie. Tempo gry nieco siadło i wydawało się, że do przerwy wynik już się nie zmieni. W 41. minucie Stal otrzymała rzut wolny z boku pola karnego gospodarzy. Piłkę ustawił Damian Urban, mocno zacentrował a najwyżej wyskoczył Damian Urban i znów na tablicy wyników był remis.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla zielono-czarnych, którzy w ciągu kilku minut stracili dwa gole. Dwukrotnie Smyłka po błędach defensywy pokonał Wojtyra. Najpierw niepilnowany uderzył ze środka pola karnego z około 13. metrów, a chwilę potem przepchał dwóch obrońców Stalówki i z kąta zdobył dla gospodarzy czwartego gola, a dla siebie trzeciego. Stal od razu postawiła wszystko na jedną kartę i ruszyła do ataku narażając się na groźne kontry.

Minuty upływały, a Stal nie stwarzała sobie okazji. Zielono-czarni mieli kontrolę nad meczem, lecz nic z tego nie wynikało. W 85. minucie Bartosz Wiktoruk dośrodkował w pole karne, piłkę zgrał Oko, a wprowadzony w drugiej połowie Sebastian Strózik zdobył bramkę, która dawała jeszcze nadzieje zespołowi ze Stalowej Woli. Niestety nie udało się już wywalczyć chociażby remisu.

Zobacz zdjęcia z meczu:

Po tym meczy Stal spadła na siódme miejsce, a więc tuż za strefę barażową. Na koncie ma jednak 39 punktów, czyli dokładnie tyle samo, co szósty ŁKS II Łódź. Polonia ma o dwa oczka mniej i jest na lokacie dziewiątej. W następnej serii spotkań Stalówka zagra u siebie z Olimpią Elbląg. Będzie to 13 kwietnia, początek o 15:10.