Festiwal Filmowy w Gdyni. Triumf debiutantów i kompromitacja...

  Festiwal Filmowy w Gdyni. Triumf debiutantów i kompromitacja uznanych twórców [KOMENTARZ]

  Krzysztof Połaski

  Program TV - Telemagazyn.pl

  Aktualizacja:

  Program TV - Telemagazyn.pl

  Festiwal Filmowy w Gdyni. Triumf debiutantów i kompromitacja uznanych twórców [KOMENTARZ]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe dystrybutrora

  42 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to królestwo debiutów i jednocześnie kompromitacja uznanych twórców. Na poziom imprezy narzekać jednak nie można, bo patrząc na większość obrazów - możemy śmiało powiedzieć, że z polskim kinem jest bardzo dobrze!
  Najlepszym filmem tegorocznej Gdyni była "CICHA NOC" Piotra Domalewskiego. Film kompletny, skromny, ale precyzyjnie napisany. Bardzo współczesny, będący mocnym ciosem w nasze - za przeproszeniem - mordy. Film skąpany w polskości, od słynnego "zastaw się, a postaw się", po Wigilię z "Kevinem w samym w domu" w TV, morzem alkoholu i rodziną, której właściwie się nienawidzi, ale jednak kocha. Taki paradoks. Cała prawdą, całą dobę. No i ta obsada, która jest perfekcyjna. Zasłużona nagroda dla Dawida Ogrodnika, chociaż niedocenienie Arkadiusza Jakubika trochę boli.

  "ATAK PANIKI" Pawła Maślony też zadziwia swoją precyzją, zarówno scenariuszową, jak i reżyserską. Wszystko się tutaj zgadza. Opowieść o naszych fobiach, lękach oraz zdenerwowaniu, które wkrótce musi eksplodować. Da się zrobić dobrą komedię? Da.
  Dowodem na wyborną komedię jest też "CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM" Bodo Koxa. Film, w którym się zakochałem, ale też może dlatego, że od lat uwielbiam twórczość i poczucie humoru twórcy "Nie panikuj!". Postapokaliptyczna historia miłosna osadzona w świecie, który niebezpiecznie do nas się zbliża... No i w końcu Piotr Polak w roli głównej!  CZYTAJ CAŁE PODSUMOWANIE NA TELEMAGAZYN.PL

  Zobacz galerię

  WARTO ZOBACZYĆ

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo