Wielka awantura w Sejmie! Prezes PiS: Jesteście kanaliami!

  Wielka awantura w Sejmie! Prezes PiS: Jesteście kanaliami!

  aip

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wielka awantura w Sejmie! Prezes PiS: Jesteście kanaliami!
  Słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do opozycji "nie wycierajcie sobie zdradzieckich mord pamięcią mojego brata" wywołały na sali sejmowej prawdziwą burzę.
  Wielka awantura w Sejmie! Prezes PiS: Jesteście kanaliami!
  ZOBACZ TEŻ: Protest obywateli pod Pałacem Prezydenckim. "Wolne sądy! Chcemy weta!"

  Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press


  Napięcie podczas nocnego drugiego czytania noweli ustawy o Sądzie Najwyższym sięgnęło zenitu w momecie w którym prezes PiS zwrócił się do posłów opozycji tymi słowami. Jak dodał, "zniszczyliscie go i zamordowaliście".

  Po tych słowach w pobliżu ławy Kaczyńskiego doszło do szamotaniny. Prowadzący obrady, na co dzień ostry jak brzytwa poseł Joachim Brudziński, tym razem zachował zimną krew starając się tonować nastroje. Kamila Gasiuk-Pihowicz oskarżyła posła Kaczyńskiego o atak na wszystkich posłow opozycji, a przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru zażądał od szefa PiS przeprosin. Na te słowa z sali skandowano "przeproś żonę, przeproś żonę, i dzieci".

  Około godz. 0.20 marszałek Sejmu oglosił przerwę w obradach do godz. 9.00 w środę. Wcześniej w imieniu PiS poseł Stanisław Piotrowicz zapowiedział, że PiS zgłasza kilka poprawek uwzględniających uwagi prezydenta Andrzeja Dudy.

  Jerzy Jachnik z Kukiz'15 przypomniał, że niedopuszczalne są gry partyjne oraz uwagę, że kadencję sędziego Sądu Najwyższego wygaszał prezydent. Borys Budka z Platformy Obywatelskiej zauważył, że nie ma żadnej reformy sądownictwa, w zamian jest obłuda, kłamstwo, taki model zarządzania jak w PRL. - Chcecie swoich kolesi chronić - kierował słowa do szefa PiS.

  Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ostrzegał PiS, że każda władza przemija. Marszałek Brudziński zdecydwał na zakończenie obrad, że nie będzie pytań w trakcie drugiego czytania.

  W trakcie nocnej dyskusji opozycja złożyła wiele poprawek. Platforma zapowiedziała, że jest ich tysiąc. Po pliku kartek ta liczba może być bliska prawdy.

  Kolejne emocje czekają na nas od środowego poranka.


  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Zobacz koniecznie:

   Wideo