Zielona Góra: Świńska grypa już w Polsce? Chora kobieta leży w szpitalnej izolatce

  PAB

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wieczorem RMF FM podało wiadomość, że w szpitalu w Zielonej Górze w izolatce leży kobieta, która na początku kwietnia wróciła z Meksyku. Od tej pory utrzymuje się u niej stan podgorączkowy. W poniedziałek zgłosiła się do szpitala.
  Zielona Góra: Świńska grypa już w Polsce? Chora kobieta leży w szpitalnej izolatce
  Kobieta zgłosiła się po godzinie 14.30 do szpitala, bo zaniepokoiły ja doniesienia o świńskiej grypie.

  Choć lekarze twierdzą, że najprawdopodobniej jest przeziębiona, na wszelki wypadek zatrzymali ją na obserwacji w izolatce.

  Rzeczniczka szpitala wojewódzkiego Adrianna Wilczyńska potwierdziła Gazecie Lubuskiej, że na oddziale zakaźnym, w izolatce, przebywa kobieta, która zostanie poddana różnorakim badaniom, także pod kątem zarażenia wirusem świńskiej grypy.

  - Na razie nie jesteśmy w stanie postawić jakiejkolwiek diagnozy, bo badania wciąż trwają. Najprawdopodobniej chodzi jednak o zwykłe przeziębienie, które dopada Polaków, wracających do kraju z ciepłego klimatu. To skutek szoku termicznego - mówi Adrianna Wilczyńska.

  Od dwóch dni informacje o świńskiej grypie nie schodzą z czołówek serwisów informacyjnych. Choroba zaatakowała w Meksyku i w południowych stanach USA. W pierwszym z państw zmarło z jej powodu ponad 100 osób. Choruje ponad 1,6 tysiąca. W Europie pojawiła się w Hiszpanii, jest tam już pierwszy potwierdzony przypadek. Podejrzewana jest także w Niemczech, Szwecji, Danii, Szwajcarii i Włoszech.

  Czy warto się więc szczepić? Lekarze twierdzą, że wystarczy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Często myć ręce, unikać bliskiego kontaktu z osobami, które mają objawy grypy oraz wstrzymać się z wyjazdem do miejsc, gdzie choroba została stwierdzona. - A jeśli wystąpią objawy grypy, należy niezwłocznie pójść do doktora - dodaje Kiciak.

  Gazeta Lubuska: Lekarze zbadają czy świńska grypa dotarła do Zielonej Góry

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo