W Radomiu rozpoczyna się Air Show 2009 - największa impreza...

  W Radomiu rozpoczyna się Air Show 2009 - największa impreza lotnicza w kraju!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W Radomiu rozpoczyna się Air Show 2009 - największa impreza lotnicza w kraju!
  W sobotę o godzinie 10 rozpoczną się międzynarodowe pokazy lotnicze w Radomiu. W serwisie <a href="http://www.echodnia.eu/airshow">Air Show 2009</a> będziemy informować, co się aktualnie dzieje na lotnisku, pojawią się też galerie zdjęć z pokazów oraz filmy i ciekawostki.
  W Radomiu rozpoczyna się Air Show 2009 - największa impreza lotnicza w kraju!
  W każdy dzień organizatorzy zaplanowali 480 minut pokazów w locie. Po raz pierwszy w Polsce publiczność będzie miała okazję zobaczyć francuski Dassault Rafale, dwusilnikowy wielozadaniowy samolot myśliwski ze skrzydłami typu delta. Zaprezentuje się w pokazie dynamicznym w powietrzu. Oprócz tego będą jeszcze "efy" 16 i 18, Gripen, Su-27, MiG-29, śmigłowce, samoloty akrobacyjne, szybowce i grupy akrobacyjne.

  Zespołów będzie sześć, trzy zagraniczne i trzy polskie.
  Najbardziej znany, który wystąpi w Radomiu to brytyjski Red Arrows - jedna z najlepszych grup akrobacyjnych na świecie. Dwa inne zagraniczne - Midnight Hawks z Finlandii i Hardship Red z Belgii, zadebiutują w Air Show. Stawkę uzupełnią Biało-Czerwone Iskry i Orlik oraz Żelazny.

  Lepiej zabrać ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol. Prognoza pogody nie jest dobra. - W nocy z piątku na sobotę zawita do nas chłodny front pogody. W sobotę zapowiada się zachmurzenie duże z opadami deszczu i temperaturą maksymalną do 22-23 stopni Celsjusza. W niedzielę ma być zachmurzenie umiarkowane i bez deszczu - mówił wczoraj Krzysztof Swora, radomski synoptyk.

  Program na sobotę, 29 sierpnia

  Godzina 10-12 - blok Aeroklubu Polskiego; 12-13 - oficjalne rozpoczęcie pokazów, przelot zespołu Biało-Czerwone Iskry, desant spadochroniarzy z flagami państw uczestniczących w pokazach; 13-14 - pokazy grupy akrobacyjnej Orlik, F-16 z Holandii, śmigłowca SW-4, F-18 z Hiszpanii, Rafael z Francji, MiG-29 z Polski i JAS-39 Gripen z Czech; 14-16 - występ Midnight Hawks z Finlandii, Su-27 z Białorusi, W-3RM z Polski i Aeroklubu Polskiego; 16-17 - walka pozorowana polskich pilotów F-16 przeciwko MiG-29, Alpha Jet z Francji, F-16 z Belgii, grupy Hardship red z Belgii, L-159 Alca z Czech; 17-18 - śmigłowiec Mi-24W, JAS-39 Gripen z Węgier, Biało-czerwone Iskry, przylot Red Arrows z Wielkiej Brytanii.

  O tym, co się aktualnie dzieje na lotnisku będziemy informować na bieżąco na specjalnym serwisie Air Show 2009. Jeszcze dziś pojawią się tam galerie zdjęć, filmy oraz pierwsze opinie widzów pokazów. Wybierzemy się też na poszukiwanie znanych osób, które odwiedziły Air Show.

  Zachęcamy Was do dzielenia się z innymi opiniami na temat pokazów, zdjęciami i filmami. Możecie je przesyłać na adres radom@echodnia.eu

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo