Porażka mieleckich siatkarek

Damian SZPAK
Mieleckie siatkarki (w bloku z nr 9 Ewelina Dązbłaż i z nr 2 Dorota Ściurka) kolejny raz zawiodły przegrywając spotkanie w Żukowie i spadając na przedostatnie miejsce w tabeli. M. Radzimowski
Mieleckim siatkarkom nie zabrakło ambicji, ale zabrakło umiejętności i przegrały bardzo ważne spotkanie w Żukowie.

Jak nie idzie, to nie idzie. Siatkarki Stali Mielec walczyły w Żukowie dzielnie, ale co z tego skoro nie wygrały nawet seta i spadły na przedostatnie miejsce w tabeli.

Gedania Żukowo - STAL MIELEC 3:0 (31:29, 25:19, 25:20).

Stal: Ściurka, Olczyk, Zaroślińska, Dązbłaż, Skorupa, Niedźwiecka - Wilk (libero), Dudkiewicz, Łukaszewska, Związek (w trzecim secie na libero) Ordak.
Gedania: Tokarska, Wllna, Nuszel, Savochina, Skowrońska, Zemstova - Durajczyk (libero).

Stal straciła w Żukowie nie tylko punkty, ale i Agatę Wilk, która w trzecim secie doznała kontuzji i została na tej pozycji zastąpiona przez Annę Związek.

SŁABA KOŃCÓWKA

W całym meczu najbardziej emocjonujący był pierwszy set, który wygrały miejscowe, ale powinien on paść łupem naszego zespołu. Na drugą przerwę techniczną mielczanki zeszły prowadząc 16:12 i nic nie zapowiadało ich dramatu.

Za sprawa eksmielczanki Elżbiety Skowrońskiej siatkarki Gedanii doprowadziły do remisu 16:16, następnie było 19:19 i wtedy nasz zespół, po ataku Małgorzaty Skorupy oraz asie serwisowym Katarzyny Zaroślińskiej objął dwupunktowe prowadzenie 21:19. Jednak trzy kolejne "oczka" zdobyły gospodynie. W emocjonującej końcówce nasz zespół miał dwie piłki setowe, nie wykorzystał jednak szansy i set otwarcia padł łupem siatkarek z Pomorza.

DRAMAT LIBERO

W drugim secie wyrówna walka trwała do stanu 12:12, potniej jednak nasz zespól zaczął popełniać błędy i miejscowe "uciekły" na pięć punktów - 20:15, nie oddając już tej przewagi. Na początku trzeciego i jak się później okazało ostatniego seta tego meczu dramat przeżyła grająca na libero Agata Wilk. Przy stanie 6:3 dl Gedanii naszej siatkarce odnowiła się kontuzja kolana lewej nogi.

Na libero zaczęła, więc grać Anna Związek, a mielczanki dostały bojowego ducha, najpierw odrobiły straty, a następnie objęły prowadzenie 14:12. To było jednak praktycznie wszystko, na co naszej drużynie pozwoliły w sobotę zawodniczki z Żukowa. Gospodynie szybko doprowadziły do remisu, a kiedy po asie serwisowym objęły prowadzenie 20:16, stało się jasne, że szansy nie wypuszczą już w rąk i tak było w rzeczywistości. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu (MVP) otrzymała Katarzyna Wellna.