Siarka Tarnobrzeg pokonała Avię Świdnik 2:1 w meczu trzeciej ligi. Gole Kamila Orlika i Kosei Iwao

Damian Wiśniewski
Kamil Orlik (z prawej) otworzył wynik meczu z Avią
Kamil Orlik (z prawej) otworzył wynik meczu z Avią Marcin Radzimowski
W meczu 25. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg wygrała 2:1 z Avią Świdnik na wyjeździe. Gole w pierwszej części gry strzelili dla Kamil Orlik oraz Kosei Iwao.

Siarka Tarnobrzeg pokonała Avię Świdnik w meczu trzeciej ligi

Avia Świdnik - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:2)
Bramki:
Wojciech Kalinowski 63 - Kamil Orlik 7, Kōsei Iwao 45
Siarka (wyjściowy): Artym - Misztal, Kumorek, Szymocha, D. Lisowski - Jodłowski, Kaliniec, P. Lisowski - Feret, Orlik, Iwao.

Siarka Tarnobrzeg odniosła ważne zwycięstwo w kontekście walki o zajęcie miejsca na ligowym podium na koniec rozgrywek. Przed tym spotkaniem tarnobrzeżanie byli na drugim miejscu w tabeli z liczbą 47 oczek na koncie i czterech punktów przewagi nad czwartą Avia. Teraz tych punktów mają 50, a ich zapas wynosi siedem oczek.

Zwycięstwo Siarce zapewnili w pierwszej połowie meczu dwaj napastnicy. Najpierw w siódmej minucie wynik otworzył Kamil Orlik, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Japończyk, Kosei Iwao. Dla Orlika z nich było to 14. trafienie w tym sezonie i jest on wiceliderem klasyfikacji strzelców. Iwao trafiał do bramek rywali pięciokrotnie, ale pamiętać należy, że trafił do tarnobrzeskiego zespołu w przerwie zimowej.

W następnej kolejce Siarka zagra u siebie z KS Wiązownica. Będzie to w sobotę 20 kwietnia, początek meczu o godzinie 16.