Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg spadają z drugiej ligi! (zdjęcia)

/gli/
Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg opuszczają drugoligowe szeregi.
Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg opuszczają drugoligowe szeregi. Grzegorz Lipiec
Po sobotniej porażce 1:3 z Dalinem Myślenice, siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg opuszczają drugoligowe szeregi.

ANSER-SIARKA TARNOBRZEG - Dalin Myślenice 1:3 (19:25, 17:25, 25:15, 20:25)

Stan rywalizacji play-out (do trzech zwycięstw): 3:0 dla Dalinu.

Anser: Galica, Wąż, Róg, Dziadosz, Bator, Grzesiak oraz Janda (libero), Pietrasik.

Dalin: Gablankowska, Filipek, Szlachetka, Prośniak, Szewczyk, Drewienkiewicz oraz Woźniczka-Mleczek (libero), Topa.

Sędziowali: Artur Janczarek, Agnieszka Staszczyk (Lublin)

Po dwóch porażkach w Myślenicach siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg, aby uratować drugoligowy byt musiały wygrać w trzech spotkaniach na własnym parkiecie. Sztuka ta okazała się zbyt trudna i już po sobotnim meczu podopieczne Pawła Dudy zakończyły sezon.

Pierwsze dwa sety były koszmarne w wykonaniu tarnobrzeżanek. Zwłaszcza druga partia to popis bezradności gospodyń. Dalin już na początku "odskoczył" na kilka punktów i kontrolował grę. Kiedy na tablicy wyników było 23:10 dla zawodniczek gości wydawało się, że dojdzie do pogromu. Na szczęście kilka punktów z rzędu dla tarnobrzeżanek i rozmiary porażki udało się zmniejszyć. W trzecim secie, z "nożem na gardle", gospodynie zaczęły grać na wyższym poziomie. Dobrą zmianę dała Monika Pietrasik, która zastąpiła Karinę Róg. Po zagrywkach Pietrasik i Martyny Grzesiak, udanych atakach Urszuli Dziadosz i Barbary Wąż udało się wypracować na tyle wysoką przewagę, że set zakończył się zwycięstwem Anser-Siarki.

Niestety. Koszmar powrócił w czwartej partii. Zawodniczki z Myślenic, prowadzone przez znakomicie dysponowane Monikę Szlachetkę oraz Katarzynę Prośniak, seryjnie punktowały. Porażka tarnobrzeżanek stała się faktem. Dalin może przygotowywać się do barażów o utrzymanie, a zawodniczki Anser-Siarki ze łzami w oczach żegnają się z drugą ligą.

Więcej o meczu przeczytają Państwo w poniedziałkowym sportowym dodatku do "Echa Dnia".