Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spółka Bagpak ze Stalowej Woli otrzymała wsparcie na rozbudowę linii do produkcji puszek. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Od lewej poseł Rafał Weber, dyrektor Tomasz Miśko i prezes Bagpak Paweł Turek i dyrektor finansowy Bartosz Tyrała
Od lewej poseł Rafał Weber, dyrektor Tomasz Miśko i prezes Bagpak Paweł Turek i dyrektor finansowy Bartosz Tyrała Zdzisław Surowaniec
Firma Bagpak ze Stalowej Woli otrzymała we wtorek decyzję o finansowym wsparciu nowej inwestycji przez Agencję Rozwoju Przemysłu, dzięki czemu spółka zmodernizuje i rozbuduje linie produkcyjne.

Bagpak ze Stalowej Woli zwiększy produkcję i zatrudnienie

Bagpak funkcjonuje w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Stalowej Woli od 2008 roku, specjalizuje się w produkcji puszek do napojów gazowanych, piwa i napojów energetycznych, konkurując z zagranicznymi koncernami. Wysyła towar do 50 krajów. Dziennie produkuje 5 milionów puszek. To firma z całkowicie polskim kapitałem, a konkuruje z dużymi międzynarodowymi koncernami z branży opakowaniowej.

Planowana inwestycja zwiększy nie tylko moce produkcyjne firmy, wpłynie też na zwiększenie zatrudnienia. Obecnie Bagpak zatrudnia 260 wyspecjalizowanych pracowników w zakładzie przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Recykling puszek aluminiowych w Stalowej Woli

Dla spółki ważna jest ekologia. - Niewątpliwie największą korzyścią dla ochrony środowiska będzie możliwość stuprocentowego zagospodarowania odpadów konsumenckich w procesie recyklingu. Planowana przez nas inwestycja pozwoli bowiem na produkcję tak zwanych "opakowań mono materiałowych" - wyjaśnia prezes Bagpak, Paweł Turek.

- Odzysk aluminium z puszek po napojach można prowadzić w nieskończoność. Opakowania z aluminium uzyskują najwyższe poziomy wskaźników recyklingu spośród wszystkich rodzajów opakowań. Są więc najbardziej przyjazną formą opakowania – dodał prezes.

Obecny na wręczeniu wsparcia dla firmy z polskim kapitałem był poseł Rafał Weber przypomniał, że od pięciu lat funkcjonuje Polska Strefa Inwestycji, która pozwala inwestować na obszarze całej Polski, nie forując w ten sposób danego regionu, bo cały nasz kraj, stał się "strefą ekonomiczną" – stwierdził. - Od 2018 roku cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną - przypomniał poseł i wiceminister Rafał Weber

Tomasz Miśko, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu przedstawił dane, z których wynika, że dzięki powstaniu Polskiej Strefy Inwestycji na terenie powiatu stalowowolskiego decyzje o wsparciu otrzymało siedemnastu przedsiębiorców, którzy skorzystają ze zwolnień podatkowych CIT sięgających nawet do 70 procent poniesionych nakładów inwestycyjnych.

Wielkość nakładów to 3,12 miliarda złotych. Łączne wsparcie dla firm strefowych (ulgi w podatku dochodowym) osiągną poziom ponad 1,57 miliarda złotych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie