Klasa O Stalowa Wola: Stal Gorzyce zdobyła twierdzę Sokolniki

puch, pisz
Hitowe starcie w Sokolnikach obserwował tłum kibiców.
Hitowe starcie w Sokolnikach obserwował tłum kibiców. Krzysztof Nowaliński
W meczu na szczycie stalowowolskiej klasy okręgowej Stal Gorzyce wygrała 3:1 w Sokolnikach i kosztem Sokoła awansowała na fotel lidera. Dwie bramki strzelił niezawodny Grzegorz Szymanek.

Sokół Sokolniki - Stal Gorzyce 1:3 (0:1)
Bramki
: Marzec 83 - Machowski 32, Szymanek 63, 71.

Sokół: Kuszaj - Jarosz, Michalski, Szewc ż, Szymański ż - Kwiecień ż (46 Kowalski), Koselak, Fietko, Adamczyk (56 Chmiel) - Szustak, Marzec.

Stal: Kozieł - Łuczakowski, Syguła ż, Winiarski, Bernaś - Pędlowski ż (63 Leśniowski), Falasa, Machowski ż, Świąder ż (46 Nowak) - Toś (46 Nawrocki, 89 Mytych), Szymanek (71 Szeser).

Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec). Widzów: 350.

Był to mecz godny najlepszych drużyn stalowowolskiej klasy okręgowej. Sokolniczanie stanęli przed szansa objęcia prowadzenia już w 6 minucie, ale bramkarz Stali Paweł Kozieł w ładnym stylu obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Kwietnia. Ta sytuacja podłamała nieco miejscowych, a uskrzydliła goście. Po pół godzinie gry podopieczni trenera Dariusza Dula, piłkarze Stali, objęli prowadzenie po golu strzelonym przez Machowskiego.

Po zmianie stron dał o sobie znać najskuteczniejszy zawodnik całych rozgrywek okręgówki Grzegorz Szymanek, który dwukrotnie pokonał bramkarza Sokoła. Sokolniczanie ambitnie dążyli do zdobycia honorowego gola i udało im się to na siedem minut przed zakończeniem spotkania kiedy to Kozieła pokonał Marzec.

Były to pierwsze stracone przez Sokół punkty w tym sezonie.

Strzelec Dąbrowica - Unia Skowierzyn 3:0 (1:0)
Bramki
: Rachwał 35, Rzeźwicki 70, J. Polek 78.

Strzelec: Kalandyk - Marek, Kopeć, Rachwał, Bobula - Hałka, Rzeźwicki, M. Tworek (60 T. Tworek), Smykla (85 Turbak) - T. Polek, J. Polek (87 Konefał).

Unia: Jurek - Kawęcki, Myszka, Michalski, Chudy - M. Wolak, Paterek, B. Wolak, Rajtar - Szmid, Zając.

Sędziował: Marek Witoń (Cygany). Widzów: 200.

Drużyna z Dąbrowicy bardzo dobrze rozpoczeła spotkanie, ale goście przez ponad pół godziny mądrze się bronili. W 35 minucie Dawid Rzeźwicki sprytnie wykonał rzut wolny, podał do grającego trenera Łukasza Rachwała, a ten ładnym strzałem w długi róg zdobył gola. Osłabieni kadrowo goście nie zagrozili dąbrowiczanom po przerwie, tracąc jeszcze dwa gole i ponosząc zasłużoną porażkę.

LZS Ździary – LZS Słowian Grębów 4:1 (4:1)
Bramki
: P. Wojtas 10, R. Wojtas 25, 29, Sałek 43 – Cholewa 23.

Ździary: Płoskoń – Pachla, Sałek [ż] (65 Pytlak), Startek, Łyp - Pchełka (65 P. Cichoń), Gruszczyk (50 Gąsiorowski), Urbanik, A. Cichoń (29 Cupak) – R. Wojtas, P. Wojtas (55 Urbanik). Trener Paweł Szafran.

Grębów: Smerdak – Drabik, Woś, Tełka, Cholewa – Kowalczyk, Janeczko (83 Nieradka), Kloc, Rytyna – Surma (83 Bednarczyk), Kułaczkowski. Trener Marcin Drabik.

Sędziowali: Grzegorz Wilk oraz Andrzej Wilk i Józef Wielba (Stalowa Wola). Widzów 100.

Piłkarze LZS-u Ździary cieszą się z wysokiej wygranej z Grębowem. Początek spotkania mógł wydawać się wyrównany, jednak po dwóch kolejnych bramkach Radosława Wojtasa, goście mogli pożegnać się z punktami. Gwóźdź do trumny Słowianina, tuż przed gwizdkiem na przerwę, wbił Damian Sałek.

Pozostałe wyniki:
[b]Stal II Stalowa Wola – Stal Nowa Dęba 4:3 (0:2)
dla gospodarzy: Gębalski 50, Stelmach 60, Wójcik 70, Korczyński 90+2-karny;

Sokół Kamień - San Kłyżów 6:0 (3:0) Socha dwie, Rurak dwie, Matenka, Piróg;

Rotunda Krzeszów – Pogoń Leżajsk 0:5 (0:1) Luft 10, Leja 40, 50, 60, Borek 83;

Bukowa Jastkowice - Sparta Jeżowe 3:0 (1:0) Kaczmarczyk 24, Marcin Partyka 74, Mikołaj Partyka 82;

Olimpia Pysznica – Górnovia Górno 5:2 (3:0) Bajgierowicz 5, Błażejowicz 30, Tofil 35, Bąk 70, Krawiec 90+2 – Pieniek 60, Radomski 75-karny;

OKS Mokrzyszów – KP Zarzecze 3:1 (1:0) dla gości: Drąg 50.

Materiał oryginalny: Klasa O Stalowa Wola: Stal Gorzyce zdobyła twierdzę Sokolniki - Nowiny