Przed ostatnią kolejkę stalowowolskiej klasy okręgowej nadal nie wiemy, kto awansuje o szczebel wyżej. Kandydatów jest dwóch: Unia Nowa Sarzyna i Sokół Sokolniki.

Słowianin Grębów - Unia Nowa Sarzyna 1:4 (0:2)
Bramki: Nieradka 85 - Madej 8, 65, Bielak 23, A. Sobota 88.
Słowianin: Smerdak - Wojtusik, Ujda, Drabik ŻK, Bednarz (75 Rutyna) - Dul, Nieradka, Janeczko (60 Kochan), Wtorek (46 Kowalczyk ŻK), Rak - Surma.
Unia: Żuraw - Wiatr, Kulec, Pieróg, Bielak - Florek, Błajda, Grześkiewicz (64 Woloch), Klocek- G. Sobota, Madej (64 A. Sobota).
Sędziował: Złotek z Gorzyc. Widzów: 150.
Unia Nowa Sarzyna jest już tylko i wyłącznie o jeden mały krok od awansu do czwartej ligi. W sobotnie południe Słowianin Grębów, który od kilku spotkań gra w mocno odmłodzonym składzie, nie miał żadnych szans z rozpędzoną ekipą lidera stalowowolskiej klasy okręgowej. Unia szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie po golach Michała Madeja i Kamila Bielaka. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył w ostatnich minutach Piotr Nieradka. Wynik meczu tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Andrzej Sobota. Słowianin zakończył tym spotkaniem zmagania w sezonie 2016/2017. Mecz ostatniej kolejki z Pogonią Leżajsk został rozegrany awansem kilka dni wcześniej. Po spotkaniu do dymisji podał się trener miejscowych Paweł Wtorek. Teraz przed działaczami Słowianina zadanie znalezienia nowego szkoleniowca, który przygotuje drużynę do zmagań w kolejnym sezonie. O końcówce tych rozgrywek trzeba szybko zapomnieć.

Mokrzyszów Tarnobrzeg - LZS Jadachy 3:0 (1:0)
Bramki: Kułaga 45, Guściora 60, Rodzeń 75.
Mokrzyszów: Biało - Leptacz, Guściora, Zasadni, Malicki (60 T. Wolak) - Rzepiela (46 Laskowski), D. Wolak, Rodzeń, Bałata (46 Stadnik), Tokarski (75 Bożek) - Kułaga (80 Szcześniak).
Tarnobrzeski Mokrzyszów jest już od kilku kolejek pewnym ligowego bytu. Inaczej wygląda sytuacja LZS-u Jadachy. I tym razem ta drużyna musiała uznać wyższość rywala. Trener Mokrzyszowa Mariusz Złotek był po meczu radosny. - Drużyna dzięki tej wygranej zapewniła mi golenie na łyso po sezonie - przyznał z uśmiechem. Jednocześnie w ekipie z tarnobrzeskiego osiedla zagrało dwóch 16-letnich wychowanków tego klubu: Adrian Leptacz oraz Adrian Stadnik. Ten pierwszy spędził na murawie całe spotkanie, a Stadnik zagrał drugą połowę.

Strzelec Dąbrowica - Unia Skowierzyn 2:0 (0:0)
Bramki: J. Polek 52, T. Polek 75 z rzutu karnego.
Nie było niespodzianki w Dąbrowicy. Strzelec w drugiej połowie zapewnił sobie trzy punkty w starciu z Unią Skowierzyn. Sokół Sokolniki wygrał z silną drużyną LZS Zdziary i sprawa awansu do czwartej ligi rozstrzygnie się w środę w Nowej Sarzynie, gdzie drużyna Michała Szymczaka musi pokonać miejscową Unię. Tylko w ten sposób przeskoczy tego rywala w tabeli. W tabeli Unia ma 79 punktów, a Sokół - 78 "oczek".

Wyniki pozostałych spotkań 33. kolejki: Sokół Sokolniki - LZS Zdziary 3:1 (1:0), Adamczyk 42, Surdy 83, Mandzelowski 90+2 - Cupak 55, Górnovia Górno - Bukowa Jastkowice 2:0 (0:0), G. Rychel (2), Sokół Kamień - Wisan Skopanie 3:0 (0:0), Socha, Kobylarz, bramka samobójcza, Stal II Stalowa Wola - Pogoń Leżajsk 1:1 (1:1), Jeziorak Chwałowice - Transdźwig Stale 1:1 (0:0), K. Ozga dla gospodarzy, Olimpia Pysznica - Klub Piłkarski Zarzecze 7:1 (4:1), Sobiło (3), Dziuba, Szwedo, samobójcza, Ł. Bajgierowicz - Tyczyński.