Ostre bieganie pod ziemią w Bochni

Grzegorz Lipiec
I-BS.pl/Fartlek GO podczas 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia zajęła 10. miejsce Archiwum
Ekipy z Podkarpacia znalazły się w czołówce trzynastej edycji 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Bochni.

260 zawodników z 65 drużyn, wyłonionych w drodze losowania, rywalizowało w trzynastej edycji 12-Godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia. Wśród rywalizujących ekip nie zabrakło także przedstawicieli województwa Podkarpackiego.

Przez 12 godzin biegacze pokonywali trasę pomiędzy szybami Sutoris i Campi w zabytkowych wyrobiskach Kopalni Soli Bochnia, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wygrała drużyna K.M. Truchcik Łubianka, pokonując dystans 200 kilometrów 820 metrów.

Na starcie znalazły się także ekipy z Podkarpacia. Najwyższe, bo dziesiąte miejsce wybiegała sobie drużyna I-BS.pl/Fartlek GO w składzie: Robert Pasieczny, Tomasz Korzeniowski, Łukasz Brzozowski oraz Henryk Skrzeszewski.

- Mimo, iż pokonaliśmy o 6 kilometrów więcej niż rok temu to nie udało się utrzymać dziewiątej pozycji. Drużyna stanęła na wysokości zadania i utrzymała się w pierwszej dziesiątce całych zawodów - mówi Robert Pasieczny.

Na jedenastej pozycji uplasowała się ekipa Sprintu Gorzyce. Sztafeta w składzie: Marcin Krzemiński, Michał Beśka, Tomasz Dziorek oraz Marcin Korzonek pokonała 174,5 kilometra.

Wszystkie drużyny pokonały w czasie tych zawodów łączny dystans: 9941 kilometrów 575 metrów.

Tymczasem do biegowej wiosny w naszym regionie jest coraz mniej czasu. Już 25 marca, sobota, nad Zalewem w Gorzycach rozpocznie się pierwsza duża biegowa impreza w tym roku. Będzie to Bieg o Puchar Leszka Bebło. Impreza wchodzi w skład cyklu Grand Prix w Widłach Wisły i Sanu - pisze Robert Pasieczny, Ambasador Festiwalu Biegów, współorganizator biegu.

Całość rozpocznie bieg przedszkolaków (godzina 11.40) i starty młodzieżowe, a bieg główny na dystansie 12 kilometrów rozpocznie się o godzinie 13.