Gorzycka "piątka" na medal. Wygrana Andrzeja Starżyńskiego

Grzegorz Lipiec
Podium Gorzyckiej5. Od lewej: Pavlo Veretskyi, Andrzej Starżyński (wygrany) oraz Dawid Kubiec. Grzegorz Lipiec
To było piękne święto biegania na ulicach Gorzyc. Wszystko za sprawą Gorzyckiej5, która została zorganizowana po raz czwarty przez Klub Sprint Gorzyce.

To było piękne święto biegania na ulicach Gorzyc. Wszystko za sprawą Gorzyckiej5, która została zorganizowana po raz czwarty przez Klub Sprint Gorzyce. Zestawy startowe też były atrakcyjne. Oprócz medalu, koszulki były także rękawki biegowe. Wszyscy zawodnicy mogli liczyć na smaczny, regenerujący posiłek, który przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gorzycach. Pogoda była idealna do biegania, choć obawy co do obfitych opadów deszczu były do samego końca.

Zawodnicy oraz wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli wspomóc leczenie Kacperka Drozda z Wrzaw. - 10 procent opłaty startowej przeznaczamy na leczenie chłopca, dodatkowo podczas biegu nasi wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniędzy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się zebrać niezbędne fundusze na rehabilitacje i kosztowne leczenie Kacperka - wyjaśnia Barbara Dziorek, odpowiedzialna za organizację akcji charytatywnej. Tradycyjnie tegoroczną imprezę biegową rozpoczęły biegi dla dzieci i młodzieży. Wracając jednak do rywalizacji w biegu głównym. Na starcie pojawiło się ponad 200 biegaczy, a najszybciej dystans ten pokonał Andrzej Starżyński z Klubu Fartlek Gorzyce i Okolice. Czas jaki osiągnął to: 15:07,05. Drugie miejsce zajął: Ukrainiec Pavlo Veretskyi z Doniecka - 15:12,04, a trzeci Dawid Kubiec ze Starachowic - 15:22,91. Tuż za podium znalazł się Michał Wojciechowski z tarnobrzeskiego Klubu Witar - 15:33,89. Piąte miejsce zajął Stanisław Lebioda z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola, szósty był Bartłomiej Tworek (Victoria), siódmy Robert Pasieczny z Klubu Fartlek. Dziesiąte miejsce zajął klubowy kolega Roberta, Tomasz Korzeniowski, a jedenasty był Jurand Dul z Klubu Witar. Wśród kobiet wygrała Anna Wójcik z Victorii Stalowa Wola, która uzyskała czas 18:44,45. Druga była Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza - 19:39,92, a trzecia Katarzyna Szepieniec z Rzeszowskich Gazeli i Gepardów - 19:56,34.

Bieg Gorzycka5 ma w sobie klimat, a już wkrótce Gorzyce wzbogacą się o piękny obiekt dla lekkoatletów. Gościem honorowym imprezy był olimpijczyk, mistrz maratonu Henryk Szost.