Badmintoniści Stali Nowa Dęba nie zwalniają tempa

Piotr Szpak
Badmintoniści Stali Nowa Dęba po turnieju w Szczucinie, stoją od lewej: Rafał Lejko, Jakub Suszyński, Beata Mycek, Natalia Róg oraz Zofia Tomczyk. Archiwum klubowe
W małopolskim Szczucinie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie, w których województwo podkarpackie rywalizowało z województwem małopolskim. Były to jednocześnie eliminacje międzywojewódzkie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zmaganiach młodzików bardzo dobrze spisał się Jakub Suszyński ze Stali Nowa Dęba, który stanowił jeden z filarów reprezentacji Podkarpacia. W grze pojedynczej wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Kuba na co dzień jest specjalistą od gier podwójnych i mieszanych. W grze podwójnej chłopców wspólnie z Michałem Kosztyło (Orbitek Straszęcin) wywalczyli drugie miejsce zdobywając srebrny medal.

Reprezentacja Podkarpacia prowadzona przez dwójkę trenerów Adama Bunio (Stal Nowa Dęba) i Andrzeja Rachwała (Orbitek Straszęcin) pokonała Małopolskę 33:22.

Jakub Suszyński w dniach 12-14 maja w dalekich Suwałkach wystąpi na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w grze podwójnej oraz mieszanej.

Znakomicie spisali się w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorzy młodsi Stali Nowa Dęba, których czworo wywalczyło awans do finałów. Są to: Beata Mycek, Natalia Róg, Zofia Tomczyk oraz Rafał Lejko. Wszyscy wystąpią w finałach w grach podwójnych i w mieszanych.

Finały rozegrane zostaną w dniach 26 – 28 maja w miejscowości Babimost w województwie lubuskim.
Tak więc znakomita passa badmintonistów Stali w roku złotego jubileuszu istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby trwa na dobre.