Dwa medale trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba

Piotr Szpak
Adam Bunio (w niebieskiej koszulce) dwukrotnie stanął na podium zawodów w Zagnańsku Archiwum klubowe
W Zagnańsku koło Kielc z udziałem 50 zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrane zostały Indywidualne Mistrzo-stwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie.

W mistrzostwach dobrze spisał się 58-letni szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio, który wywalczył w dwa medale, złoty w grze podwójnej i srebrny w grze pojedynczej. Trener badmintonistów Stali Nowa Dęba był jedynym przed-stawicielem Podkarpacia na tych mistrzo-stwach.

W grze podwójnej w kategorii powyżej 50 lat pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Polski na 2017 rok wywalczyła para: Adam Bunio (Nowa Dęba)/Jerzy Dróbka (Brzeg).

Z kolei w grze pojedynczej w kategorii po-wyżej 50 lat drugie miejsce wywalczył naj-starszy w tym gronie Adam Bunio.
Tym razem do uczczenia złotego jubileuszu sekcji badmintona swoją „cegiełkę” dokłada również jej szkoleniowiec. Medale wywalczone przez trenera badmintonistów Stali to 15 i 16 medal badmintonistów w tym roku.

Były to ostatnie zawody rangi mistrzostw Polski rozegrane w tym roku w polskim badmintonie, a dorobek medalowy bad-mintonistów z Nowej Dęby jest imponujący, w sumie 16 medali w tym: 4 złote, 4 srebrne i 8 brązowych.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)