Pewne zwycięstwo tenisistek stołowych Siarki-ZOT Tarnobrzeg w Dębicy

Piotr Szpak
Kinga Stefańska po pasjonującym pojedynku okazała się lepsza od Sandry Wabik.
Kinga Stefańska po pasjonującym pojedynku okazała się lepsza od Sandry Wabik. Grzegorz Lipiec
W rozegranym w Dębicy meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Siarka-ZOT Tarnobrzeg wygrała z AZS UE Wrocław 3:0.

Wyniki gier: Han Ying – Gao Ran 3:0 (11:5, 11:7, 11:4, Li Qian – Natalia Bajor 3:0 (11:5, 11:7, 11:6), Kinga Stefańska – Sandra Wabik 3:2 (8:11, 2:11, 11:9, 11:9, 11:1).

Spotkanie, którego gospodarzem była tarnobrzeska drużyna rozegrane zostało w Dębicy i cieszyło się sporym zainteresowaniem tamtejszej publiczności. Nieoczekiwanie w meczu zagrała Niemka Han Ying, która po widowiskowej grze wygrała z Chinką Gao Ran.

- Ściągnąłem Han Ying na to spotkanie, bowiem bardzo zależało mi na jak najlepszej promocji naszej dyscypliny sportu i naszej drużyny. Przywiozła ze sobą srebrny medal wywalczony podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i była to największa atrakcja dla kibiców – dzielił się z nami wrażeniami trener i menażer drużyny mistrzyń Polski z Tarnobrzega Zbigniew Nęcek.

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Han Ying, a następnie Li Qian w trzech setach pokonała Natalię Bajor. Najwięcej emocji było w trzecim pojedynku. Kinga Stefańska zmierzyła się w nim z utalentowaną wychowanką Broni Radom Sandrą Wabik. Pierwsze dwa sety padły łupem Sandry, kolejne dwa wygrała Kinga. Kiedy spodziewano się zaciętej walki w piątym secie Kinga zaprezentowała prawdziwy popis gry gromiąc rywalkę 11:1!