Pływacy Delfina Tarnobrzeg na podium zawodów w Dębicy

Piotr Szpak
Ekipa Delfina startująca w Dębicy, od lewej: trener  Krzysztof Dydo, Weronika Wiatrowska oraz Mateusz Szklarz.
Ekipa Delfina startująca w Dębicy, od lewej: trener Krzysztof Dydo, Weronika Wiatrowska oraz Mateusz Szklarz. Archiwum klubowe
Dębicy ma basenie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Klubu Bobry Dębica. W zawodach brało udział 190 zawodników i zawodniczek z 34 klubów z Polski i Słowacji.

Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg reprezentowała skromna pięcioosobowa ekipa trenująca pod okiem trenera Krzysztofa Dydo. Dwa medale wywalczył Mateusz Szklarz, który zajął drugie miejsce w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym uzyskując czas 37,64 sekundy, był także drugi na 100 metrów stylem klasycznym wynikiem 1:21,98. Oprócz dwóch srebrnych medali Mateusz zdobył także brązowy zajmując trzecie miejsce na 200 m stylem klasycznym 3:01,23. Był też czwarty na 50 dowolnym 0:29,71 i piąty na 100 dowolnym 1:06,34. Z brązowym medalem wrócił do domu Jakub Karolkiewicz, który był trzeci na 100 m stylem grzbietowym 1:00,77, czwarty na 50 grzbietem 28,28 i piąty na 100 dowolnym 52,95.

Dobrą formę zaprezentowała Weronika Wiatrowska, startując z rocznikiem star-szym plasowała się wysoko poprawiając swe rekordy życiowe. Weronika zajęła pią-te miejsce na 200 klasycznym 3:00,52, szóste na 100 klasycznym 1:22,85 i dziewiąte na 50 klasycznym 39,02.

Ponadto Krzysztof Brodowski był szósty na 50 m stylem grzbietowym 30,24 i siódmy na 100 m grzbietem 1:05,79, natomiast Konrad Gołąbek zajął dziewiątą lokatę na 50 grzbietem uzyskując czas 32,43.