Złoty medal i rekord województwa pływaka Delfina Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Szymon Skulski (w żółtej koszulce) kolejny raz stanął na podium.
Szymon Skulski (w żółtej koszulce) kolejny raz stanął na podium. Archiwum klubowe
Na 50-metrowej pływalni w Warszawie rozegrany został wielki finał ogólnopolskich zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka. Uczniowski Klub Sportowy Delfin Tarnobrzeg reprezentował Szymon Skulski.

Skulski, który praktycznie we wszystkich zawodach zajmuje miejsce na podium potwierdził swój talent także w tych zawodach zdobywając złoty medal w rywalizacji na dystansie 50 metrów stylem motylkowym uzyskując czas 33,15 sekundy.

Jest to nowy rekord województwa podkarpackiego 11-latków na tym dystansie oraz również najlepszy wynik w Polsce w roczniku 2005. W konkurencji 100 metrów stylem dowolnym Skulski zajął dziewiąte miejsce z czasem 1:13,44.

- W punktacji generalnej wszystkich edycji Szymek zajął czwarte miejsce. Zabrakło niewiele punktów do miejsca na podium, ale czwarta lokata to bardzo dobry wynik naszego zdolnego zawodnika – stwierdziła trenerka pływaków Delfina Tarnobrzeg Angelika Michalik.