Wyrok odłożony

  Piotr SZPAK

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Dysponujemy dokumentami, które jednoznacznie stwierdzają, że Li Qian grała w dwóch drużynach - powiedział nam przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Sylwester Małecki.

  Wczoraj odbyło się nadzwyczajne posiedzenie WGiD PZTS w sprawie protestu wystosowanego przez działaczy AZS WSP Print-Cycero Rolnik Częstochowa, odnośnie gry w zespole Elpe-Eltex Tarnobrzeg Chinki Li Qian.
  Przypomnijmy, iż częstochowscy działacze utrzymują, iż Li Qian grała w KTS nieprawnie, że występowała w tym sezonie w dwóch drużynach (grając rzekomo w lidze chińskiej - przyp. PISZ). Domagają się odebrania tarnobrzeskiej drużynie mistrzowskiego tytułu. Gdyby prawda leżała po stronie częstochowian, to tarnobrzeskiej drużynie groziłyby walkowery i degradacja do niższej klasy rozgrywkowej.

  - Dysponujemy dokumentami, które jednoznacznie stwierdzają, że Li Qian grała w dwóch drużynach. Decyzji jednak nie podjęliśmy. Po szczegółowej analizie dokumentów postanowiliśmy zwrócić się do tarnobrzeskiego klubu o nadesłanie nam pewnych dokumentów. Sprawę rozstrzygniemy na naszym kolejnym posiedzeniu, które zostało wyznaczone na 16 czerwca - powiedział nam przewodniczący WGiD PZTS Sylwester Małecki.

  - Jesteśmy spokojni. Zdradzę, że dysponujemy dokumentami, które jednoznacznie mówią o tym, iż Li Qian grała w tym sezonie tylko w naszej drużynie - powiedział nam Roman Kulczycki, prezes Klubu Tenisa Stołowego Tarnobrzeg.

  Prawdopodobnie afera wywiązała się stąd, iż mistrzynią jednej z prowincji w Chinach została w tym sezonie zawodniczka o nazwisku Li Qian. Tak samo jak grająca w KTS Li Qian urodziła się w 1987 roku i także w prowincji Hebei. Ponoć jednak różne są dzień i miesiąc urodzin obu Li Qian.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!