Wyrok odłożony

  Piotr SZPAK

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Dysponujemy dokumentami, które jednoznacznie stwierdzają, że Li Qian grała w dwóch drużynach - powiedział nam przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Sylwester Małecki.

  Wczoraj odbyło się nadzwyczajne posiedzenie WGiD PZTS w sprawie protestu wystosowanego przez działaczy AZS WSP Print-Cycero Rolnik Częstochowa, odnośnie gry w zespole Elpe-Eltex Tarnobrzeg Chinki Li Qian.
  Przypomnijmy, iż częstochowscy działacze utrzymują, iż Li Qian grała w KTS nieprawnie, że występowała w tym sezonie w dwóch drużynach (grając rzekomo w lidze chińskiej - przyp. PISZ). Domagają się odebrania tarnobrzeskiej drużynie mistrzowskiego tytułu. Gdyby prawda leżała po stronie częstochowian, to tarnobrzeskiej drużynie groziłyby walkowery i degradacja do niższej klasy rozgrywkowej.

  - Dysponujemy dokumentami, które jednoznacznie stwierdzają, że Li Qian grała w dwóch drużynach. Decyzji jednak nie podjęliśmy. Po szczegółowej analizie dokumentów postanowiliśmy zwrócić się do tarnobrzeskiego klubu o nadesłanie nam pewnych dokumentów. Sprawę rozstrzygniemy na naszym kolejnym posiedzeniu, które zostało wyznaczone na 16 czerwca - powiedział nam przewodniczący WGiD PZTS Sylwester Małecki.

  - Jesteśmy spokojni. Zdradzę, że dysponujemy dokumentami, które jednoznacznie mówią o tym, iż Li Qian grała w tym sezonie tylko w naszej drużynie - powiedział nam Roman Kulczycki, prezes Klubu Tenisa Stołowego Tarnobrzeg.

  Prawdopodobnie afera wywiązała się stąd, iż mistrzynią jednej z prowincji w Chinach została w tym sezonie zawodniczka o nazwisku Li Qian. Tak samo jak grająca w KTS Li Qian urodziła się w 1987 roku i także w prowincji Hebei. Ponoć jednak różne są dzień i miesiąc urodzin obu Li Qian.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!