Nieposłuszny Miller

Ewa NADGRODKIEWICZ
Bartosz Krupa z Siarki mija Rafała Gila z UMKS.
Bartosz Krupa z Siarki mija Rafała Gila z UMKS. S. Stachura

Koszykarze Siarki Skobud Tarnobrzeg przegrali w meczu sparingowym w Kielcach z drugoligowym UMKS 76:77 (19:23, 16:19, 24:27, 17:8).

Siarka: Kosior 22 (3x3), Pelczar 10 (2x3), Krupa 10 (2x3), Ożóg 5, Włodarczyk 4 - Miller 15, Rzegocki 6, Polek 4.

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg potraktowali ten mecz bardzo sparingowo. Na tle niżej notowanego rywala z Kielc wypadli nie najlepiej, o czym mogły świadczyć pierwsze trzy kwarty. Byli od kielczan wolniejsi, grali słabo w obronie i popełnili wiele strat w ataku. Próbkę swoich umiejętności pokazali dopiero w ostatniej kwarcie. W 32 min. przegrywali różnicą 14 punktów (59:73) i nagle postawili twarde warunki. Punkty rzucali: Grzegorz Ożóg, Bartosz Krupa, Maciej Miller i Marcin Rzegocki, który rozegrał pierwszy mecz po kontuzji. Koszykarze z Tarnobrzega zaczęli odrabiać straty. Rywal przez 7 minut nie zdobył ani jednego punktu, natomiast podopieczni Zbigniewa Pyszniaka rzucili ich 17 i wygrywali 76:73.

Na kilkanaście sekund przed końcem punkty dla UMKS zdobył Łukasz Fąfara (76:75) i gdy wydawało się, że już nic więcej w tym spotkaniu wydarzyć się nie może, do akcji wkroczył Maciej Miller. Na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem zdecydował się na solową akcję. Kosza nie zdobył, za to kielczanie zdążyli jeszcze przeprowadzić kontrę, po której w ostatniej sekundzie punkty zdobył Rafał Gil. - Kazałem grać do końca, a nie porywać się na zdobywanie punktów. Zamiast spokojnie wymienić kilka piłek między sobą i skończyć mecz, to my pozwalamy sobie na taką głupotę. Tak nie można grać - powiedział Zbigniew Pyszniak, trener Siarki.