Rafał mistrzem!

/PISZ/

Znów sukces naszego reprezentanta w chodzie sportowym. Podczas rozegranych w Warszawie młodzieżowych mistrzostwach Polski złoty medal zdobył Rafał Augustyn z Sokoła Mielec.

Mielczanin dystans 20 km pokonał w czasie 1:24.31. Trzecie miejsce zajął wychowanek Victorii Stalowa Wola, reprezentujący obecnie barwy AZS AWF Katowice Rafał Dyś, zdobywając brązowy medal. Ale to nie koniec sukcesów mieleckich chodziarzy w stolicy. Przy okazji mistrzostw rozegrano także ogólnopolskie zawody o "Złote Buty Kilińskiego". Wśród seniorów zwyciężył Augustyn, a czwarty był Dyś. Wśród juniorów (10 km) drugie miejsce zajął Rafał Sikora (Sokół Mielec) - 44.03,96 sek. Rewelacyjnie chodziarze Sokoła wypadli w rywalizacji młodzików (5 km) zajmując w stolicy trzy czołowe miejsca! Wygrał Paweł Krawczyk - 23.04,16, przed Michałem Pietrasem - 25.05,82 i Dawidem Wolskim - 25.05,82. Trzecia w rywalizacji młodziczek (3000 m) była Joanna Strycharz (LKS Mielec) - 16.08,82.

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie pierwsze miejsce przypadło Sokołowi Mielec, a piąte miejsce zajął Lekkoatletyczny Klub Sportowy Mielec.