Pisz w Rudniku!

  /ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Piłkarskich kibiców w Rudniku nad Sanem czekają niezwykłe emocje. Z okazji obchodów 80-lecia klubu sportowego Orzeł na boisku będzie można zobaczyć piłkarskie sławy, m.in. byłych zawodników Legii Warszawa Huberta Kopcia i Leszka Pisza.

  Orzeł Rudnik to jeden z najstarszych klubów w województwie podkarpackim, powstał na przełomie 1923 i 1924 roku. Z tej okazji najbliższe, sobotnie spotkania w piątej lidze, w której występują rudniccy piłkarze, będą miały szczególną oprawę. Emocji nie zabraknie, bo Orzeł i ich najbliższy rywal Budo Instal Turbia, to ligowa czołówka.

  - Jesteśmy na drugim, a rywale z Turbi na trzecim miejscu w tabeli, więc mecz, który zacznie się w sobotę o godzinie 13, powinien być bardzo interesujący - mówił Jan Kopeć, prezes Orła. - Dwie godziny wcześniej zmierzą się ze sobą także juniorzy obu klubów. O godzinie 15.30 zaplanowany jest mecz "Oldboje Rudnika" kontra zespół "Rzeszowiaka", złożony z byłych zawodników pierwszej oraz drugiej ligi, m.in. ze Stali i Resovii Rzeszów, Igloopolu Dębica, Stali Mielec. Pierwotnie planowaliśmy zmierzyć się z "Orłami Górskiego", ale okazali się dla nas za drodzy.

  Kibice w Rudniku będą mogli przypomnieć sobie dobre czasy, gdy zespół kilkakrotnie grał w czwartej lidze zarówno w kielecko-radomskiej, jak i podkarpackiej. W "Oldbojach" zagrają m.in. Piotr Kozyra, Mirosław Chmielowiec, Józef Długosiewicz, Tadeusz Ruchaj, a drużynę poprowadzi Jan Kopeć, który zagra w ataku. Podczas obchodów 80-lecia na ręce prezesa Orła wręczona zostanie uroczyście złota odznaka dla klubu, którą przyznał Polski Związek Piłki Nożnej, odznaczeni zostaną także działacze i piłkarze Orła. Dla Artura Zdeba, jednego z zawodników z Rudnika, będzie to wyjątkowy dzień, bo nie dość, że klub obchodzi 80-lecie, to piłkarz weźmie w ten zień... ślub.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!