Szalejący Wilk

/PISZ/
Po dobrym meczu szczypiorniści Stali pokonali rywali z Pabianic. Na zdjęciu z nr 13 Wiesław Surowiec, z 14 Paweł Wilk. Marcin Radzimowski

W meczu serii B pierwszej ligi mężczyzn, BRW STAL MIELEC pokonała Pabiks Pabianice 39:24 (20:9).

Stal: Lipka, Banaś, Zieliński - Basiak 8 (2 z karnych), Wilk 7, Pawluś 7, Szczerba 4, Wach 4, D. Kubisztal 4, Surowiec 3, Rybak 1, Maćkowiak 1, M. Kubisztal.

Pabiks: Oklejak, Czepelka, Kosmala - D. Płócienniczak 7 (1), Okoński 6, Florczak 3, Kopala 3, Mielczarek 2 (1), Walocha 1 (1), Stawicki 1, Kościłowicz 1, J. Płócienniczak, Miller.

Sędziowali: W. Bosak i M. Hagdej z Sandomierza. Widzów 600. Kary 12-14.

Tym razem mieleccy szczypiorniści nie zawiedli, pokonując wyraźnie najsłabszy zespół rozgrywek. Zgodnie z zapowiedzią trener Stali Jacek Nowak desygnował do pierwszej akcji meczu nową "siódemkę", w której oprócz bramkarza Krzysztofa Lipki znaleźli się: Jarosław Szczerba, Wiesław Surowiec, Marcin Basiak, Sebastian Pawluś, Paweł Wilk i Dariusz Kubisztal.

Miejscowi szybko zabrali się do ostrej pracy i w 10 minucie gry, po trafieniu Pawła Wilka, Stal prowadziła 8:4. Wilk był bardzo aktywny i to po jego rzutach miejscowi prowadzili 15:7 w 22 i 19:9 w 30 min. W drugiej połowie Wilk nadal "szalał" i w 33 min po jego celnym rzucie miejscowi wygrywali już 22:10. Stało się jasne, że Stal tego meczu nie przegra. Na podkreślenie zasługuje też pierwszy gol zdobyty w pierwszej lidze przez wychowanka mieleckiego klubu Łukasza Rybaka.

W innych meczach: Vive II Kielce - AZS Politechnika Radom 42:22, Wisła-Azoty Puławy - Wisła Sandomierz 29:22, BKS Bochnia - KSS PR Końskie 25:31, Viret Zawiercie - ASPR Zawadzkie 32:29, AZS AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów 26:29.

W następnej kolejce, 6 listopada: AZS Politechnika Radom - Stal M.