Lecą, by awansować

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jutro rozegrany zostanie półfinałowy rewanżowy mecz Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych, w którym mistrzynie Polski drużyna KTS Elpe-Eltex Tarnobrzeg zmierzy się z mistrzyniami Portugalii, AD de Curtural Da Ponta de Pargo.

  Pierwsze spotkanie obu tych drużyn, rozegrane na początku listopada, zakończyło się niespodziewaną porażką tarnobrzeżanek 2:3. Jest to strata do odrobienia.

  Tarnobrzeżanki do meczu przygotowywały się na zgrupowaniu w Drzonkowie koło Zielonej Góry, a Kinga Stefańska i Monika Pietkiewicz zwolnione nawet zostały z reprezentowania barw Polski w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Danią.

  - W Drzonkowie dziewczyny wykonały kawał roboty, za sparingpartnerów miały zawodników drużyny Gaz Ziemny Zielona Góra.
  Panowie reprezentowali różne style i to było dla dziewcząt bardzo ważne. Jesteśmy do tego meczu przygotowani w optymalny sposób - powiedział nam szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.

  Nasz zespół poleciał na Maderę (wulkaniczną wyspę) w trzyosobowym składzie, oprócz Li Qian w meczu zagrają Monika Pietkiewicz i Kinga Stefańska. W kraju została Anna Smykowska, która i tak miała być tylko rezerwową. Nasz zespół w liczącą ponad cztery tysiące kilometrów podróż wyleciał wczoraj rano z Warszawy. Tarnobrzeska ekipa leciała z dwiema przesiadkami: z Warszawy do Zurichu, stamtąd do Lizbony, a następnie z Lizbony na Maderę.

  - Uzgodniliśmy z działaczami klubu z Madery, że bez względu na wynik rewanżowego meczu zostaniemy u nich do czwartku i będziemy wspólnie trenować - mówi trener Nęcek. - Z chęcią na to przystali, bo i u nas byli prawie tydzień. Jeden z naszych sponsorów, Leszek Piekło, zorganizował portugalskiej ekipie dłuższy pobyt w kraju, dzięki czemu zwiedziła ona między innymi Kraków - dodał.

  Sam mecz powinien być nie mniej zacięty niż pierwsze spotkanie, które trwało 4 godziny 22 minuty! Niewykluczone, że o awansie do ćwierćfinału PEMK decydować będzie bilans setów. W pierwszym meczu zawodniczki obu drużyn wygrały po dziewięć partii.

  Gwiazdą portugalskiej ekipy jest Chinka Xue Luo, która w Tarnobrzegu wygrała z Moniką Pietkiewicz 3:0 oraz pokonała po pasjonującym spotkaniu Li Qian. Numer 2 należy do Litwinki Jolanty Prusjene, a "trójka" do reprezentantki Portugalii Pauli Goncvales. Prusjene jest faktyczną trenerką portugalskiej drużyny. Ale w pierwszym meczu zespół z Madery poprowadził do boju były reprezentant Polski Piotr Skierski, który jest szkoleniowcem męskiego zespołu klubu z Portugalii. Bardzo jednak prawdopodobne, że w rewanżu też zasiądzie na trenerskiej ławce gospodarzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!