Stracili pieniądze

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tomasz Głuch i Wiktor Gajda z Tłoków Gorzyce zagrają wiosną w czwartoligowej drużynie Siarki Tarnobrzeg. Ich szanse na grę w drużynie wicelidera trzeciej ligi byłyby znikome, a w Siarce będą zapewne podstawowymi zawodnikami.

  Obaj zawodnicy niezbyt długo pertraktowali z tarnobrzeskim klubem. Obaj wyrazili chęć gry w Siarce, mimo że stracą na tym finansowo. Siarka bowiem nie może się mierzyć z Tłokami pod względem finansowym.
  Ale gorzyczanie nie rozpaczają, bo zostali do tarnobrzeskiej drużyny wypożyczeni tylko do końca rundy wiosennej, a poza tym dla nich najważniejsze jest ciągłe granie. Podkreślają, że pieniądze nie są dla nich najważniejsze.

  Tomasz Głuch ma 21 lat, zaczynał grać w występującym w klasie B Płomieniu Trześń. W tym samym, w którym piłkarską karierę rozpoczynał Przemysław Pałkus, grający później w drugoligowych Tłokach, później w pierwszoligowej Odrze Wodzisław Śląski, a obecnie w Piaście Gliwice. Tomek jest środkowym pomocnikiem.

  - Chętnie przystałem na propozycję Siarki. Co więcej, przyznam, że chciałbym z tym klubem związać się na dłużej. W tej drużynie panuje fajna atmosfera, chłopaki są w porządku. Słyszę, że w przyszłym sezonie Siarka będzie chciała powalczyć o trzecią ligę. Dla mnie takie wyzwanie byłoby interesujące - mówi Głuch.

  Tomek zaznacza, że najchętniej wróciłby do Tłoków, bo te jego zdaniem awansują do II ligi, ale jeśli w Gorzycach zabraknie dla niego miejsca chciałby grać w tarnobrzeskim zespole.

  Wiktor Gajda gra na prawej pomocy, ma 22 lata i jest wychowankiem Sanu Wrzawy. W piłkę zaczął grać mając 15 lat, a po dwóch latach treningów trafił do juniorów gorzyckiego klubu.

  - W Tłokach bym raczej wiosną nie pograł, a w Siarce będę miał możliwość gry, a dla piłkarza najgorsze jest siedzenie na ławce rezerwowych. Nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość, nie wiem co będzie po okresie wypożyczenia, ale chciałbym wrócić do Gorzyc - stwierdził Wiktor Gajda.

  Szkoleniowiec Siarki Marek Dąbrowski jest zadowolony z pozyskania tych piłkarzy.

  - Są młodzi, ambitni, wiele potrafią i chcą coś w piłce osiągnąć. To wystarczające walory, by być pewnym, iż na nich się nie zawiodę - stwierdził trener Dąbrowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!