Sprowadzone na ziemię

/PISZ/

W meczu drugiej ligi siatkarek Armatura Kraków pokonała SIARKĘ TARNOBRZEG 3:2 (28:26, 25:22, 23:25, 27:29), 15:13).

Siarka: Zych, Kabat, Surowiec, Cięciel, Wacławczyk, Paterek - Dróbkowska (libero), Skotnicka.

Armatura: Wójcik, Szymska, Rachwalik, Holocher, Rais, Małek - Skrzypiec (libero), Cieplińska, Chodorowska.

Wyniki poszczególnych setów pokazują jak zacięte było to spotkanie, a trwało ono ponad dwie godziny. O pechu może mówić Agata Zych, której w czwartym secie odnowiła się kontuzja. Zawodniczka pozostała na parkiecie, ale tylko statystowała na nim, nie mogąc ani atakować, ani też bronić. Mimo to nasze dziewczęta powinny spotkanie z ostatnią drużyną w tabeli wygrać.

Po zwycięstwie w pełnym dramaturgii czwartym secie doszło do tie-breaku, w którym tarnobrzeżanki przy zmianie stron prowadziły 8:5. Niestety, od stanu 9:7 dla Siarki zaczęła się bardzo dobra gra krakowianek, które zdobyły siedem punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 14:9. Tarnobrzeżanki walczyły dzielne, obroniły cztery piłki meczowe, ale przy piątej popełniły błąd i z wygranej cieszyły się siatkarki Armatury.

Dwa wygrane w Krakowie sety mają jednak swoją wartość, bowiem dzięki nim bez względu na wyniki ostatniej kolejki spotkań, która rozegrana zostanie za tydzień, tarnobrzeżanki do play off przystąpią z drugiego miejsca.

W innych meczach: Orzeł Kozy - SMS II PZPS Sosnowiec 3:0, MOSiR Mysłowice - UMKS Łańcut 0:3, MKS Andrychów - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0.

W następnej kolejce, 30 stycznia: Siarka - Orzeł.