Odwołana inauguracja

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tego można było się spodziewać. Wczoraj działacze Wydziału Gier i Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej podjęli decyzję o przełożeniu na środę, 20 kwietnia, inauguracyjnej kolejki spotkań w III i IV lidze piłkarskiej.

  Po niedzielnych i wczorajszych opadach śniegu województwo podkarpackie jest zasypane. Prognozy meteorologów na koniec tygodnia są optymistyczne, ale nie ma mowy o tym, by boiska były przygotowane do gry.
  Jeśli nastąpi gwałtowne ocieplenie (co jest zapowiadane przez meteorologów), wtedy szybko topniejący śnieg zamieni boiska w jeziora. Zmarznięta ziemia nie pozwoli szybko wsiąknąć wodzie. Przełożenie drugiej, a nawet trzeciej wiosennej kolejki jest więc bardzo prawdopodobne.

  - Na razie podjęliśmy decyzję o odwołaniu pierwszej kolejki, ale niewykluczone, że odwołana zostanie także druga, a może nawet trzecia kolejka. Decyzję o tym podejmiemy pod koniec tego tygodnia. Na niektórych boiskach leży nawet 50-60 centymetrów śniegu. O grze nie ma mowy - powiedział nam przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN, Zbigniew Wydro.

  Boisko Tłoków Gorzyce, na którym miał zostać rozegrany w sobotę mecz III ligi pomiędzy gospodarzami i Wierną Małogoszcz, pokrywa obecnie 20-centymetrowa warstwa śniegu. -Cała nasza praca poszła na marne. Chcieliśmy grać w terminie, odśnieżyliśmy płytę boiska, była ona zielona, a dziś jest cała pod śniegiem. Z aurą wygrać się nie da - rozkłada ręce kierownik gorzyckiego zespołu Zenon Krówka.

  Zamiast z Wierną gorzyczanie zagrają w sobotę sparing z Siarką w Tarnobrzegu. Wczoraj rozpoczęło się gorączkowe dzwonienie działaczy piłkarskich, którzy zaczęli ustalać nowe sparingi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!