Dobry pomysł prezesa

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Drużyna piłkarek nożnych Sokoła Kolbuszowa Dolna na sportowej mapie Podkarpacia pojawiła się dość nieoczekiwanie. Latem kibiców zaskoczyła wiadomość podana przez naszą gazetę, że w rozgrywkach drugiej ligi piłki nożnej kobiet występować będzie zespół z Kolbuszowej Dolnej.

  Oczywiście w tej miejscowości nie znalazło się wystarczająco dużo uzdolnionych piłkarsko dziewcząt. Większość w zespole stanowią panie z Rzeszowa, Krosna, Tarnobrzega, Mielca oraz innych miejscowości naszego województwa. Na pomysł stworzenia "babskiej" drużyny piłkarskiej wpadł prezes Sokoła Dariusz Widelak.

  - Co tu ukrywać. Chciałem, by o naszej miejscowości zrobiło się głośno, ale przyznaję, nie wiedziałem, że powstanie taki szum medialny. Że nagle zaczną tu przyjeżdżać dziennikarze z całego regionu. Sukces propagandowy został osiągnięty, teraz czas na sukces sportowy - uśmiecha się Widelak.

  Trenerką kolbuszowskiego zespołu została rzeszowianka Dorota Ślusarczyk, która na co dzień sama kopie piłkę. Jest zawodniczką pierwszoligowej drużyny Cisy Nałęczów. Szybko znalazła wspólny język ze swymi podopiecznymi, które były rewelacją jesiennej rundy rozgrywek. Dzięki temu o futbolistkach z Kolbuszowej Dolnej jest coraz głośniej.

  Gwiazdą Sokoła jest tarnobrzeżanka Sofia Gonzales. Jesienią w niektórych meczach strzelała rywalkom po pięć goli. Nic dziwnego, że zainteresowali się nią działacze innych drużyn. Ale trenerka nie robi im żadnych złudzeń: - Sofii za nic nie oddamy - rozwiewa nadzieje tych, którzy widzieliby tarnobrzeżankę w składzie swego zespołu.

  W połowie kwietnia do Kolbuszowej Dolnej zawita najsłynniejszy Polski kobiecy zespół futbolowy, drużyna Czarnych Sosnowiec. Te 13-krotne mistrzynie kraju trafiły bowiem na Sokoła w meczu I rundy Pucharu Polski. Czy dojdzie do sensacji? Wiadomo, że chętnych do obejrzenia tego meczu będzie wielu, a o Kolbuszowej Dolnej znów będzie bardzo głośno.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!