Wybrali wójta

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wójt Gorzyc Stanisław Krawiec wybrany został nowym prezesem Zakładowego Klubu Sportowego Tłoki Gorzyce. Zastąpił na tym stanowisku Jana Stalę.

  Nadzwyczajne walne sprawozdawczo-wyborcze zebranie członków ZKS Tłoki Gorzyce miało się odbyć w tajemnicy przed mediami. Poprzedni zarząd nie pofatygował się, bowiem zaprosić dziennikarzy, co już stało się niestety niechlubną tradycją tego klubu. Przedstawiciele "Echa Dnia" byli jedynymi, którym udało się dowiedzieć o zebraniu i zasiąść na sali obrad. Rzecznik prasowy klubu Tadeusz Kosowski z rozbrajającą szczerością stwierdził, że miał zaprosić dziennikarzy, ale... zapomniał.

  Zebranie zwołane zostało po tym, jak okazało się, że osoby zajmujące kierownicze stanowiska w patronackim Tłokom zakładzie "Federal Mogul" nie mogą jednocześnie być w zarządzie klubu. Rezygnację musieli, więc złożyć prezes klubu, Jan Stala, oraz dwaj jego członkowie, Tadeusz Kosowski oraz Jerzy Nykiel. Zrezygnowało też dwóch członków komisji rewizyjnej.

  Obecność dziennikarzy nie wpłynęła na szczęście krępująco na dyskusję o klubie, także na tematy finansowe. Wszystko przebiegało sprawnie, a wszelkie niejasności wyjaśniano natychmiast.

  Ustępujący zarząd otrzymał od zebranych absolutorium. Werdykt brzmiał 16 głosów za, jeden wstrzymany i pięć przeciwnych. Dziwne to o tyle, że na sali zasiadło (według listy obecnych) 21 delegatów... Inne głosowania już rozbieżności matematycznych nie przynosiły.

  Do nowego pięcioosobowego zarządu klubu zgłoszony siedem osób. Najwięcej głosów - 20, uzyskał wójt gminy Gorzyce Stanisław Krawiec. Do zarządu weszli także: Sylwester Kotwica - 18, Tadeusz Czerwonka - 16, Andrzej Hara - 13 oraz Eugeniusz Pikus - 13. Z rywalizacji odpadli: Zenon Krówka - 10 oraz Zbigniew Kuduk - 6. Podczas ukonstytuowywania się nowego zarządu wybrano prezesa, został nim Stanisław Krawiec, a sekretarzem Sylwester Kotwica.

  Nowym przewodniczącym komisji rewizyjnej został Aleksander Bielecki, a członkami Janusz Gorczyca oraz Jerzy Nykiel.

  - Przyjdzie nam działać w trudnej chwili, i musimy się jeszcze bardziej skonsolidować. Nasz cel jest jasny, awans piłkarzy do drugiej ligi. Temu musimy podporządkować wszystko. Piłkarze muszą być pozytywną wizytówka naszego klubu - mówił do zebranych nowy prezes.

  Zmieniono także statut klubu. Teraz Tłoki są organizacją pożytku publicznego, co pozwoli na przekazywanie do klubu przez osoby fizyczne słynnego już procenta podatku od osób fizycznych. Postanowiono także, iż kolejne walne zebranie członków klubu poświęcone zostanie formie prowadzenia działalności gospodarczej przez klub.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!