Skandal w Ławnicy

/ARKA/

Skandalem zakończył się mecz w Ławnicy.

Start Wola Mielecka - Czarnovia Czarna 2:2 (1:1), Stec 20, Węglarz 70 - Ziarko 35, Gawle 54.

Start: Łysoń - Muryjas, Lelakowski, Dręga, R. Jaworski - Trzpis, Stec, Kudła, Węglarz - D. Jaworski, Hul.

Czarnovia: Skrzypek - Raś, Grzelak, Sasak, Ziarko - Smólski, Liszka, Banaś, Skubel - Gawle, Krawiec (70 Knych).

Żółta kartki: Grzelak (C). Sędziował: P. Harhut z Dębicy. Widzów: 400.

- Akcje były i z jednej, i z drugiej strony, remis był w sumie sprawiedliwy - mówił Krzysztof Muryjas, piłkarz Startu. - Mocno zmobilizowaliśmy się na ten mecz, bo nasza sytuacja w tabeli nie jest najciekawsza. Mogliśmy przesądzić losy spotkania na swoją korzyść, ale w końcówce po efektownym rajdzie Kudła nie zdołał pokonać bramkarza rywali, a Jaworski minimalnie przestrzelił obok słupka.

Ozdobą meczu były gole. Najbardziej te, które zdobyli Ziarko, trafiając z ostrego kąta w samo "okienko" oraz Stec, przymierzając celnie z woleja z 18 metrów.

Raniżovia Raniżów - KP Ropczyce 4:1 (2:0), Pado 20, Baran 44, 65, Marczydło 72 - Laska 50.

Raniżovia: Chudzicki - A. Pado, Mikłoś, Soja, T. Sondej - G. Sondej, Baran (85 Chmura), Marczydło, Mikołajczyk - Sykała (70 Boronowicz), L. Pado (80 Niemczyk).

Ropczyce: Kazieczko - Raś, Knych, Pociask, Nogieć - Chmura, Jończyk (65 Alberski), Mądro (72 Ochab), Rudny - Bijak, Laska.

Żółte kartki: Soja (R), Ochab (B). Widzów: 400. Sędziował T. Kisielewicz z Leżajska.

Team Przecław - Ikarus Tuszów Narodowy Narodowy 1:1 (1:0), Zawora 26 - Kowalczuk 65.

Team: Dybowski - Wójcik, Lewandowski, Kochan (70 Twardowski), Drożdżowski - Stasicki (75 Jeż), R. Ogorzałek, Łapa, Dubiel - Zawora, Klich.

Ikarus: Gruca - Szady, Cyganowski, Miłoś, Łuszcz - Kowalczuk, Gera, Kołodziej, Rybiński (70 Pietras) - Bogacz (46 Wcisło), Staniewski.

Żółte kartki: Zawora, Kochan, Łapa (T), Szady (I). Sędziował: S. Wałęga z Dębicy. Widzów: 200.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze po efektownej "główce" Zawory, a dobrych okazji nie wykorzystali jeszcze Klich i Drożdżowski. Przyjezdni wyrównali w 60 minucie. Po dośrodkowaniu Gery, Kowalczuk również do siatki trafił po uderzeniu piłki głową.

Jutrzenka Ławnica - Radomyślanka Radomyśl Wielki - mecz przerwany w 65 minucie przy stanie 0:0.

- Zeszliśmy z boiska na znak protestu przeciwko tendencyjnemu, naszym zdaniem, prowadzeniu zawodów przez sędziego - mówił Jan Wolanin, jeden z działaczy Radomyślanki. - Już wówczas graliśmy w "dziewiątkę", bo arbiter usunął z boiska dwóch naszych zawodników. Zastanawiamy się nad wycofaniem drużyny z rozgrywek.

Smoczanka Mielec - Chemik Pustków 0:1 (0:0), Jeleń 60.

Smoczanka: Jarosławski - Kozik, Krempa, Misiak, Rozmus - Karkosza, Kłaczkowski, Cisło (70 Kopacz), Miłoś (60 Sęk) - Korpanty, Małaszewicz (85 Furtak).

Chemik: Holli - Opiela, Bełko, Balasa, Stolarczyk - Kura, Kozioł, Kusibab, Król - Kluk, Jeleń (89 Myzia).

Żółte kartki: Bełko, Kozioł, Król (C). Sędziował: S. Krzak. Widzów: 300.

Jedynego gola zdobył w 60 minucie Jeleń, gdy po jego strzale Jarosławski przepuścił piłkę pod brzuchem. To kolejny błąd bramkarza Smoczanki, po którym jego zespół traci punkty. Na dodatek w pierwszej połowie miejscowi zmarnowali rzut karny, Korpanty wypalił z "jedenastki" w słupek.

Brzostowianka Brzostek - Złotniczanka Złotniki 5:0 (2:0), Samborski 13, 15, 87, Piątek 63, Wójcik 66.

Brzostowianka: Podgórski - Staniszewski, Potrzeba, Wereszczyński (52 S. Krajewski), Pisarek - Wal (62 Piątek), Bochniewicz (65 Wójcik), Ryndak (46 Juszkiewicz), K. Krajewski - Stawarz, Samborski.

Złotniczanka: A. Foltak - Ząbek, Lonczak, Źródło, Jakubowicz - Breguła, Rżany, Kloc, Bator (46 Kowalski) - S. Foltak, Padykuła.

Żółta kartka: Ząbek (Z). Sędziował: B. Niski z Mielca. Widzów: 300.

Kolbuszowianka Kolbuszowa - Strzelec Frysztak 2:0 Szalony, Krystel.

Strażak Niwiska - Lechia Sędziszów 0:8 (0:4), G. Gdowik 15, 30, Szeliga 33, 42, Długosz 44, 45, P. Długosz 71, Stachnik 85.

Strażak: Chmiel - Wołowiec, Franczyk, Futyma, Chochrek - Kosiorowski, D. Krzak, M. Krzak, Chorzępa (80 Wróbel) - Zieliński, Chruściel.

Lechia: Kwaśny (46 Stachnik) - Franków, Długosz, T. Gdowik, Pazdan - Drobot, Idzik, Szeliga (65 Klamut), G. Gdowik - Kunicki, Brudek

Najlepsi strzelcy: 23 - Szalony (Kolbuszowianka), 16 - Golonka (Kolbuszowianka), 9 - Wcisło (Ikarus), 8 - Lisak (Brzostowianka), Barnaś (Chemik).

W następnej kolejce, 27 kwietnia: Lechia - Chemik, Ropczyce - Złotniczanka, Czarnovia - Brzostowianka, Radomyślanka - Smoczanka, Strzelec - Raniżovia, Ikarus - Start, Strażak - Jutrzenka. Mecz Team - Kolbuszowianka (1:5) został rozegrany 2 kwietnia.