Zaufanie do Adamusa

  /ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy zaufanie do trenera Sławomira Adamusa i naszych trzecioligowych piłkarzy - deklaruje Tadeusz Duszyński, dyrektor sportowy Stali Stalowa Wola. Wokół drużyny nie brakuje jednak ciągle "zawirowań".

  Piłkarze Stali zremisowali ostatnie dwa mecze z trudnymi rywalami, Hutnikiem Kraków i Wierną Małogoszcz. I nareszcie wydostali się ze strefy spadkowej. Nie brakuje jednak głosów, że drużynę należy "ratować", nadal pojawiają się opinie na temat zmiany trenera.
  Głośno mówi się o powrocie sponsora Tadeusza Kwiecińskiego. Wiadomo jednak, że ten nie zaakceptuje w roli szkoleniowca Sławomira Adamusa i wolałby widzieć na jego miejscu Stanisława Gielarka lub Jacka Dubiela.

  - Nie ma mowy o tym, by ktoś nam w jakikolwiek sposób proponował zmianę trenera - ucina dyskusję Tadeusz Duszyński. - I na razie nie widzę możliwości współpracy z panem Kwiecińskim, nie na takich zasadach. Ja wierzę, że trener Adamus utrzyma zespół w trzeciej lidze, a kto wie, czy nie poprowadzi go także w przyszłym sezonie. Uważam, że drużynę stać na 9 miejsce w tabeli. Widać poprawę w grze naszych piłkarzy, widać w nich chęci i determinację. Potrzeba im tylko teraz spokoju. Nie raz w przeszłości dochodziło do gwałtownych ruchów w klubie, było wyrzucanie zawodników, różne trenerskie obietnice. I czy wyszło to drużynie na dobre?

  Dyrektor Stali odniósł się też do opinii, że trener Adamus preferuje niektórych zawodników, niezależnie od tego, czy grają dobrze czy nie. Kibice wskazują zwłaszcza na Stanisława Bednarza czy Tadeusza Krawca. Dlaczego więcej szans nie otrzymują młodzi zawodnicy?

  - Piłkarze tacy jak Bednarz czy Krawiec to doświadczeni zawodnicy. I spełniają swoją rolę w zespole. A trener Adamus, jak wiadomo, ma wyjątkowo krótką ławkę rezerwowych. Dlaczego nie grał ostatnio Damian Juda? To utalentowany chłopak, zagrał "na fali" trzy dobre mecze. Ale od napastnika wymaga się strzelania goli, a z Judy jakby nieco zeszło powietrze. Dla niego gra w trzeciej lidze to duże obciążenie i trener Adamus też o tym pamięta...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!