Otylia nie zawiodła

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Najlepsza polska pływaczka Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) nie zawiodła i zjawiła się na finale Grand Prix Polski, który w sobotę i niedzielę rozgrywany był w Dębicy.

Niespodzianką była porażka tej niezwykle popularnej sportsmenki na dystansie 50 metrów stylem motylkowym, która z czasem 28,55 s zajęła drugie miejsce za Aleksandrą Urbańczyk (Trójka Łódź) - 27,65. Jędrzejczak zrewanżowała się swej rywalce w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem motylkowym, zwyciężając z czasem 1.01,60 i wyprzedzając Urbańczyk o 0,15 sekund.
    Prawdziwym popisem umiejętności złotej medalistki igrzysk olimpijskich w Atenach był jest start na koronnym dla Otylii Jędrzejczak dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Wygrała zdecydowanie (z czasem 2.15,08 min), finiszując samotnie, a drugą na mecie Patrycję Bajerkiewicz (Unia Dwory Oświęcim) wyprzedziła o blisko 7 sekund!

- Nie jestem jeszcze w najwyższej formie, bo półroczna przerwa w treningach i startach zrobiła swoje, ale na mistrzostwa Polski oczywiście przyjadę. Będę chciała powalczyć nie tylko o złoty medal, ale także o minimum na mistrzostwa świata - stwierdziła Otylia.

Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane za niespełna dwa tygodnie (20-22 maja), także w Dębicy. Właśnie ten fakt spowodował, że na starcie stanęli prawie wszyscy najlepsi, poziom zawodów był więc wysoki.

Całkiem przyzwoicie zaprezentowali się w tej elitarnej stawce młodzi reprezentanci klubów naszego regionu. Najlepiej Jagoda Mózgowska z Ikara Mielec, która była szósta na 200 "grzbietem" - 2.28,47 oraz dziesiąta na 100 "grzbietem" - 1.12,38. Na 400 zmiennym jedenaste miejsce zajął Wojciech Oszczudłowski (Delfin tarnobrzeg) - 5.03,82, a Olga Omiotek (Ikar) była dwunasta na 50 "grzbietem" - 34,06.

W końcowej klasyfikacji Grand Prix wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) - 1735 punktów rankingowych, przed Katarzyną Dulian (Victoria Racibórz) - 1703 oraz Pauliną Barzycką (Orlik Lublin) - 1694. Wśród mężczyzn wygrał Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) - 938, przed Przemysławem Stańczykiem (MKP Szczecin) - 929 oraz Sławomirem Kuczko (AZS AWF Warszawa) - 920.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.