Wielowieś walczy

/PISZ/

Piłkarze z Wielowsi nie pogodzili się jeszcze z degradacją do klasy B. Wczoraj wygrali kolejny mecz, tym razem pokonując rywali z Majdanu Zbydniowskiego, znacznie poprawiając swój dorobek punktowy. W meczu obfitującym w gole lider z Majdanu Królewskiego pokonał Koniczynkę Ocice.

OKS Mokrzyszów - Wspólnota Serbinów Tarnobrzeg 3:2 (1:2), Kozłowski 5, 85, Szypuła 62 - Krzyżek 17, 24.

Mokrzyszów: G. Buczek - Bila, Chodór, Szypuła, Uznański - Kubrak, Kisielewski, Mach, Kozłowski - Gugała, Rolek.

Wspólnota: Rutyna - Leśniak, Stolarewicz, D. Stachowicz, Łysoń - Krzyżek, Ł. Stachowicz, Furdyna, Dec - Jaskot, Kryszczyński.

Sędziował: S. Majka z Niska. Widzów 300.

Kolejne dwie bramki zanotował na swym koncie piłkarz zespołu z Mokrzyszowa Sławomir Kozłowski, który wyrasta na jednego z najskuteczniejszych piłkarzy rozgrywek.

Jednak gol Kozłowskiego z 85 minuty wywołał sporo kontrowersji. Piłkarze i kibice zespołu z Serbinowa twierdzili, że gola nie było, bowiem piłka nie przekroczyła linii bramkowej. Innego zdania był arbiter, który nie dostroił się do wysokiego poziomu spotkania. Derby Tarnobrzega były interesujące, emocjonujące, a wynik meczu był sprawą otwartą do końcowych minut.

Wisan Skopanie - Termopol Żabno 0:0

Wisan: Trela - Hynowski, Mitka, Dąbrowski, Drożdżal - Kubiak, Pluta, Partyka, Tęczyński (60 Krasowski) - Kryca, Rup.

Termopol: Puk - Goch, Kruk, Socha, Krawiec - P. Podraza (75 T. Podraza), Norek, Futyła, S. Burzyński (60 Kuziora) - Wojtanowicz, Wałek.

Żółte Kartki: Drożdżal (W) - Hynowski (T). Sędziował: Ł. Gryboś z Niska. Widzów 250.

Mimo że był to bardzo ważny dla układów dolnych rejonów tabeli mecz, to w pierwszej połowie mało było ciekawej gry.

Po zmianie stron gra była już żywsza, piłkarze obu drużyn wypracowali sobie wiele sytuacji do zdobycia zwycięskiego gola, ale fatalnie pudłowali. Wszystkich zaskoczył jednak arbiter, który zdaniem kibiców obu drużyn skończył mecz przed upływem regulaminowego czasu gry, mimo że wcześniej sygnalizował, iż przedłuży spotkanie.

LZS Kotowa Wola - Słowianin Grębów 3:3 (2:2), Balmas 19 z karnego, Tarkowski 37, Klimek 62 - Szlosek 6, 22, 55.

Bohaterem tego interesującego, emocjonującego i obfitego w gole meczu był piłkarz Słowianina Artur Szlosek, który do niedawna reprezentował barwy klubu z... Kotowej Woli, a teraz strzelił swojej byłej drużynie trzy gole.

Korona Majdan Królewski - Koniczynka Ocice 6:3 (3:2), Ł. Kopeć 15, 30, 40, Kosowski 70, 85, J. Wolan 75 - M. Wójcik 5, Boczek 35, Malarz 80.

Piłkarze z Ocic rozegrali dobre spotkanie i napędzili trochę strachu liderowi. Przełomowym momentem meczu była sytuacja z 55 minuty, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dawid Lubera i gościom przyszło grać w "dziesiątkę".

LZS Jadachy - LZS Kępie Zaleszańskie 2:1 (2:1), T. Bałata dwie dla gospodarzy.

OKS Wielowieś - LZS Majdan Zbydniowski 3:2 (1:0), Paruch dwie, Michalski dla Wielowsi.

Ceramika Hadykówka - Strzelec Dąbrowica 1:0 (0:0), D. Mokrzycki 55.

LZS Zbydniów - LZS Wydrza 3:0 - walkower, drużyna z Wydrzy została zawieszona w rozgrywkach.