To był prawdziwy hit!

/PISZ/

Spotkanie dwóch najlepszych drużyn rozgrywek Sokoła Nisko z Budo Instalem Turbia, zakończone podziałem punktów, było emocjonujące, a piłkarze obu drużyn stanęli na wysokości zdania strzelając aż sześć goli! Obserwatorzy twierdzili, że był to prawdziwy hit sezonu. Po rocznym pobycie z "okręgówką" żegnają się piłkarze Wisły Baranów Sandomierski oraz GMLKS Tarnogóra. Wszystkie najważniejsze decyzje już zapadły.

* Sokół Nisko - Budo Instal Turbia 3:3 (2:1), Harasiuk 16, Wójcik 42, D. Michalak 80 z karnego - Dziadura 43, Partyka 55 z karnego, Gromadzki 72.

Sokół: M. Michalak - Wojtak, Babula, Harasiuk, Stala - Ryfczyński, Surma, Orliński (70 Niemiec), Wójcik (46 Mrzygłód) - Marciniak, D. Michalak.

Turbia: Bieniek - Czaja (68 Stelmach), Filip, Kornafel, Cupak - Dziadura (87 Szafran), Partyka, Gruszczyk (18 Marek), Gromadzki - Lenart, R. Sojecki (78 P. Sojecki).

Żółte kartki: M. Michalak, D. Michalak, Surma (S), Marek (T). Sędziował: S. Lasota z Nowej Dęby. Widzów 500.

Od pierwszych minut mecz był prowadzony w szybkim tempie i pod obiema bramkami dochodziło do groźnych sytuacji. Kiedy w 42 minucie Wójcik podwyższył na 2:0 dla Sokoła wydawało się, że lider pewnie wygra. Ale minutę później Dziadura zdobył kontaktowego gola, co zwiastowało jeszcze ciekawszą drugą połowę. I tak było w rzeczywistości. Najpierw Partyka skutecznie egzekwując rzut karny, wyrównał na 2:2, a w 72 min po trafieniu Gromadzkiego goście wygrywali już 3:2! Miejscowi zdołali jednak wyrównać, a stało to się za sprawą najskuteczniejszego gracza rozgrywek Dariusza Michalaka, który bez problemu trafił z karnego.

Ocenia mecz
Stanisław Smalera, kierownik drużyny Sokoła:
- Takie mecze chciałoby się zawsze oglądać. Były emocje, ładna gra i przepiękne gole. Goście pokazali się z bardzo dobrej strony, widać bardzo dobrą pracę trenera Leszka Brzezińskiego. Zarówno my, jak i nasi rywale zagrali na luzie, ale był to mecz o prestiż i nikt nikomu nie chciał odpuścić. Szkoda, że do czwartej ligi nie mogą awansować dwie drużyny, bo obie sobie na to zasłużyły.

* Stal Nowa Dęba - GMLKS Tarnogóra 3:0 (1:0), Szafran 33, Dziemianko 56, Smalera 66.

Stal: Puzio (82 Frańczak) - Białek, Babula, Czachor (32 Jemioło), Sudoł - Dziemianko (62 Durlak), Szafran, Milanowski, Grzesik - Smalera, Żywiec (68 Łodej).

Tarnogóra: Bednarz - Adam Misiak, Kostyra, Półćwiartek, Zarzycki - Wiatr (75 Zawół), J. Maczuga, S. Maczuga, Andrzej Misiak - K. Misiak, Rusin.

Żółte kartki: Milanowski, Sudoł, Smalera (S), Wiatr (T). Sędziował: K. Walski z Gorzyc. Widzów 200.

Wygrana nowodębian ani przez chwile nie podlegała dyskusji, a mogła być nawet wyższa. W Stali zagrał Marcin Żywiec, który powrócił z USA i od razu pokazał się z bardzo dobrej strony. Pierwszy gol padł po efektownym woleju Szafrana, drugiego zdobył ładnym strzałem z 30 metrów Dziemianko, a trzeciego Smalera, który wykorzystał gapiostwo obrońców Tarnogóry. Goście też mieli okazje do zdobycia goli, ale w bramce gospodarzy bardzo dobrze bronił Puzio.

* KP Zarzecze - LZS Łętownia 1:2 (0:1), K. Świeca 80 - Dec 5, P. Kida 55.

Zarzecze: Garbacki (46 Bardyjak) - Dudzic, Szpojnarowicz, Nieradka - Szkutnik, Dyjak - Nazimek, Dul, K. Świeca - J. Świeca, Marut.

Łętownia: Chowaniec - M. Słomiany, Kuras, Ł. Kida, Z. Słomiany - Łyko, P. Kida, Olejarz, Dec - Zastawny, Kolano.

Żółta kartka: Dudzic (Z). Sędziował: J. Patryka ze Stalowej Woli. Widzów 150.

Dla gości mecz miał olbrzymie znaczenie, dlatego przystąpili oni do niego bardzo zmobilizowani i już po 5 minutach gry objęli prowadzenie. Kiedy w 55 min Piotr Kida ładnie "zamknął" akcję przyjezdnych stało się jasne, że łętowianie tego meczu nie przegrają.

* Tłoki II Gorzyce - Sanna Zaklików 2:1 (2:0), Kowalski 15, Murdza 28 - samobójcza 85.

* Sarzynianka Unia II Nowa Sarzyna - Sparta Jeżowe 4:1 (1:1), Bigas 35, Baran 55 z karnego, Półćwiartek 75, 78 - Tabaka 11.

* Iskra Sobów - Orzeł Rudnik 3:2 (0:1), Przypkowski 55, Papiernik 64, Wartoń 75 z karnego - Kopeć 2, 78.

* Bukowa Jastkowice - Czarni Lipa 4:2 (1:1), Stasiak 1, 60, Pelc 90, 90+2 - Tryka 35 z karnego, Turek 72.

* Sokół Kamień - Wisła Baranów Sandomierski 3:1 (1:0), Gondek 40, Mikoś 60, Saj 85 - Paduch 89 z karnego.

Ocenia kolejkę
Sławomir Walski, trener Iskry Sobów:
- Spodziewałem się, że W Nisku padnie remis by Turbia gra naprawdę ładną piłkę. Zaskoczył mnie brak niespodzianek, bo liczyłem, że drużyny walczące o utrzymanie zmobilizują się na tyle, by pokonać rywali. My, po zaciętym meczu, pokonaliśmy Orła, ale łatwo nie było. Ta wygrana zagwarantowała nam trzecie miejsce w rozgrywkach i uważam, że to jest wielki sukces naszego zespołu.

Jedenastka kolejki: Puzio (Stal) - Wojtak (Sokół N.), Białek (Stal), Cupak (Turbia) - Dziemianko (Stal), Stasiak (Bukowa), Surma (Sokół N.), Partyka (Turbia), P. Kida (Łętownia) - Kopeć (Orzeł), Pelc (Bukowa).

Najlepsi strzelcy: 42 - Michalak (Sokół N.), 29 - Wartoń (Iskra), 23 - Lenart (Turbia), 22 - Niemiec (Sokół N.).

W następnej kolejce, 18 czerwca: Sanna - Sokół K., Wisła - Bukowa, Czarni - Sokół N., Turbia - Stal, Tarnogóra - Zarzecze, Łętownia - Iskra, Orzeł - Unia II, Sparta - Tłoki II.