Skandal z "okręgówką"!

  Skandal z "okręgówką"!

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W sezonie 2005/2006 w stalowowolskiej klasie okręgowej będzie występować nieparzysta liczba 15 drużyn! To wymysł działaczy Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

  Co prawda wszystko odbywa się zgodnie z przepisami. Do IV ligi awansował Sokół Nisko, a do klasy A spadły drużyny Tarnogóry oraz Wisły Baranów Sandomierski. W klasie okręgowej pozostało więc 13 zespołów plus dwa, które awansowały z klasy A: LZS Ździary oraz Korona Majdan Królewski. To daje 15 drużyn i oznacza, że w każdej kolejce "okręgówki" w nowym sezonie będzie pauzował jeden zespół!

  W podokręgu Stalowa Wola wpadli na dość prosty pomysł, by o jedno wolne miejsce rozegrać baraż pomiędzy wicemistrzami dwóch grup klasy A. Ale nie spodobało się to członkom Zarządu Podkarpackiego ZPN, którzy go odrzucili. Działacze klubów klasy A, których drużyny miały szansę zagrać w barażach, są rozgoryczeni i nazywają sprawę po imieniu.

  - Toż to kompromitacja. Jak były wybory, to mówiło się, że związek jest dla klubów. Szybciutko okazało się, że to kluby są dla związku - mówi jeden z prezesów, który nie chce "wychylać się" z podawaniem swego nazwiska do prasy. - Po co? Żeby mi licencji nie dali? - mówi rozgoryczony.

  Słowianin Grębów drugie miejsce w grupie 6 klasy A zapewnił sobie już kilka tygodni temu. W Grębowie kibice i zawodnicy byli już myślami przy barażach, ale tych nie będzie.

  - Dla mnie jest to decyzja krzywdząca i niezrozumiała - mówi trener piłkarzy z Grębowa Andrzej Rybak. Skoro pojawiło się wolne miejsce w "okręgówce", to powinno ono zostać uzupełnione. Nie wiem, co kryje się za tą decyzją, mam wątpliwości, czy chodzi tu tylko o sprawy sportowe i regulaminowe - dodał.

  Z określeniem "skandal" nie zgadza się prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń.

  - Może i nie jest to najszczęśliwsza decyzja, ale tak zadecydował Zarząd (ten "dziwoląg" przeszedł dwoma głosami - przyp. Pisz). W regulaminie rozgrywek nie było punktu mówiącego o barażach między wicemistrzami klasy A, niedobrze by więc było złamać ten regulamin, bo protestów innych drużyn byłaby, podejrzewam, cała masa - stwierdził Greń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!