Nowa rozgrywająca

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Kolejnym zespołem, który ma już wakacje "z głowy", jest drugoligowa drużyna siatkarek tarnobrzeskiej Siarki, która właśnie dziś po południu spotka się na pierwszym powakacyjnym treningu.

  Wiele było niepewności związanych z tym, czy Siarka będzie miała nadal drużynę seniorek. Na szczęście liczni kibice tego zespołu mogą odetchnąć z ulgą, bowiem wiele wskazuje na to, że trener Andrzej Dróbkowski będzie miał nie gorszą drużynę niż w poprzednim sezonie.

  Zyski mają być większe niż straty.
  Nowymi siatkarkami tarnobrzeskiej drużyny zostaną bowiem Mariola Matusiak z AZS Politechnika Radom oraz Emilia Burghardt z AZS Politechnika Częstochowa. Mariola jest rozgrywającą i zastąpi w drużynie Wiktorię Paterek, która po sławetnym skandalu na zakończenie minionego sezonu postanowiła zakończyć wyczynowe uprawianie sportu. W Siarce nie zobaczymy też Małgorzaty Wacławczyk, która wybiera się na studia. Największą stratą będzie jednak odejście Elżbiety Kabat, która przejdzie na urlop macierzyński. Grająca na skrzydle Emilia będzie więc musiała zastąpić tę lukę. Mówi się też o powrocie do drużyny Honoraty Jabłońskiej. Gdyby Honorata faktycznie wróciła do Siarki, to wtedy kibice tego zespołu mogliby zacierać ręce. Słychać też głosy o możliwym powrocie - po urlopie macierzyńskim - Moniki Niezabitowskiej, znanej sympatykom tarnobrzeskiego zespołu z panieńskiego nazwiska Hełmecka. Największy znak zapytania pojawił się przy Annie Surowiec. Wychowanka mieleckiej Stali trenuje już od tygodnia ze swym macierzystym zespołem, który będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Gdzie więc zagra "Surówa"?

  - Czekamy na Anię podczas poniedziałkowego treningu. Mam nadzieję, że się zjawi - mówi szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Andrzej Dróbkowski.

  Tarnobrzeżanki mają trenować dwa razy dziennie, ale dotyczyć to będzie tylko tych zawodniczek, które nie pracują. Pozostałe będą odbywać jeden trening dziennie, oczywiście po wypełnieniu swoich obowiązków zawodowych. Nowy sezon w drugiej lidze siatkarek zostanie zainaugurowany dopiero 8 października. Nie wiadomo jeszcze, w której grupie oraz złożonej z ilu zespołów będą występować tarnobrzeżanki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Miss Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Mister Studniówki 2017. Głosowanie zakończone

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!