Piękna drużyna

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Bez większego ryzyka można stwierdzić, że w nadchodzącym sezonie Polskiej Ligi Siatkówki Kobiet drużyna mieleckiej Stali należeć będzie do.... najładniejszych w rozgrywkach. To efekt personalnych zmian do jakich doszło w tym zespole w przerwie letniej.

  Przed zakończeniem minionego sezonu zarząd Klubu Piłki Siatkowej Kobiet Stal Mielec podał się dymisji, która... nie została przyjęta. Działacze, którzy nie potrafili sobie poradzić z zapewnieniem finansów dla drużyny obstawali jednak przy swoim i nie zamierzali działać.
  Doszło do patu, kolejne nadzwyczajne zebrania nie wyłoniły nowego zarządu. Istniała groźna powołania dla klubu kuratora sądowego i wycofania zespołu z rozgrywek. Na szczęście z pomocą przyszedł znany działacz Marian Grzanka. Został wybrany na prezesa klubu, dla którego zaczęły nadchodzić lepsze dni.

  - Zespół wystartuje w rozgrywkach, mogę to zapewnić - mówił Grzanka i jak już widać słowa dotrzyma.

  Kibice mieleckiej drużyny, którzy w minionych latach w sile ponad tysiąca osób regularnie przychodzili na mecze Stali najprawdopodobniej nie poznają swego zespołu. W Stali jest, bowiem nowa drużyny i nowy trener. Szkoleniowcem został bardzo lubiany w Mielcu Jacek Wiśniewski, który na tym stanowisku zastąpił Jerzego Matlaka, ten drugi przeniósł się do Piły. Z mieleckiego zespołu odeszły: Ewa Cabajewska, Marta Natanek, Katarzyna Wysocka, Anna Kicior, Małgorzata Lis, Elżbieta Kościelna, słowaczka Andrea Pavelkowa oraz rosjanka Andrea Pavelkowa.

  Mają one godne zastępczynie. Marta Wrzesińska przyszła do Mielca z Myślenic, Iwona Waligóra z Bielska-Białej, powróciła w Ostrowca Świętokrzyskiego Dominika Żółtańska, doszła jeszcze najpewniej Anna Brożek, która w minionym sezonie reprezentowała barwy klubu z Białegostoku. Drużyna została poważnie odmłodzona, pierwsze, co rzuca się w oczy, to uroda mieleckich siatkarek. To będzie najładniejsza drużyna, a o frekwencję na meczach można być spokojnym, który bowiem mężczyzna nie lubi patrzeć na młode, piękne dziewczyny... Nie należy zapominać o Kasi Ząbek, która z powodzeniem mogłaby startować w konkursach o tytuł miss.

  W pierwszym etapie przygotowań mieleckie siatkarki trenują w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, ale prawdziwą "harówkę" rozpoczną od 16 sierpnia, kiedy to wyjadą na kondycyjno-wytrzymałościowe zgrupowanie do Kielnarowej.

  - Dziewczyny pracują aż miło. Do tego składu, którym dysponujemy, dojdzie jeszcze minimum jedna nowa zawodniczka. Namawiamy też Anię Kicior i Elę Kościelną, by zrezygnowały z zapowiadanego zakończenia kariery. Mamy zespół złożony z sympatycznych i ładnych dziewcząt. Praca z nimi jest przyjemnością i wcale nie skazywałbym tej drużyny na z góry przegraną pozycję - stwierdził szkoleniowiec mieleckiego zespołu Jacek Wiśniewski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!